Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

Відбувся навчальний семінар для представників ОМС з питань організації співробітництва між територіальними громадами

Переглядів: 383

Сьогодні, 15 січня, представники Запорізькиого ВП "Центр розвитку місцевого самоврядування", створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України, у приміщенні районної ради провели роз’яснювальну зустріч з представниками об’єднаних територіальних громад нашого району з питань співробітництва громад. У заході взяли участь директор Запорізького ВП «ЦРМС» Олександр Свістун, юрисконсульт Ценрту Тетяна Гуліян, експерт Центру Аскад Ашурбеков, начальник відділу управління державного соціального захисту населення ГУ праці та соціального захисту населення Запорізької ОДА Ірина Гречаник, голова районної ради Віктор Масалов, голови Новоспенівської, Чкалоської та Веселівської ОТГ Іван Сеник, Станіслав Калиновський та Петро Кіяшко, працівники апарату районної ради, депутати та службовці територіальних громад. Дана зустріч була ініційована представниками Центру завдяки початку активної діяльності новостворених громад.

Вже на сьогодні є дві ініціативи: створення закладу надання медичної допомоги вторинної ланки (на базі районної лікарні) та надання адміністративних послуг (на базі ЦНАП, що має відкритися вже найближчим часом у головній адмінбудівлі району). 
Як зазначив директор Центру Олександр Свістун, таке співробітництво надасть можливість і економити кошти, і надавати якісні послуги.
Тетяна Гуліян пояснила присутнім основні норми закону "Про співробітництво територіальних громад", надала роз’яснення щодо форм договорів, алгоритму укладання договорів від ініціювання співробітництва до набуття ними чинності.
Експерт Центру з децентралізації Аскад Ашурбеков зазначив, що проекти співробітництва матимуть більше шансів отримати фінансування як від ДФРР, так і від програм технічної допомоги. Проте зауважив, що однією з умов є наявність Стратегії розвитку ОТГ або програми соціально-економічного розвитку. 
Ірина Гречаник розповіла про надання соціальних послуг в ОТГ. Зважаючи, що терцентр у Веселівському районі на сьогодні перебуває в стадії ліквідації, ця тема є актуальною для громад.

До активного обговорення теми зустрічі залучились голова районної ради, голови ОТГ, представники селищної ради.

Одним із найбільш хвилюючих питань для усіх представників органів місцевого самоврядування є розподіл та передача майна, яке знаходиться у спільній комунальній власності сіл, селища, громад. Як повідомив Олександр Свістун, найближчим часом у Запоріжжі відбудеться семінар для об’єднаних громад, на якому фахівці проведуть роз’яснення з цього питання.

 

« повернутися до списку новин