Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

Високоповажне зібрання! Шановні колеги! Однодумці!

Переглядів: 361

Прийміть щирі вітання з Днем місцевого самоврядування - державним святом, що підкреслює велику значимість існування цього важливого інституту демократичного суспільства!

Це - свято нашого способу суспільного життя, в основі якого самоврядна громада. Це - традиція вільних людей, котрі не мають над собою володаря, а визнають лише провідника і виборних людей, яким довіряють і яких наділяють владними повноваженнями. Тільки така влада є справді народною - владою не над громадою, а легітимною владою самої громади, для громади і в інтересах громади.

У сучасному світі місцеве самоврядування сприймається як єдино можлива і раціональна модель влади на місцях, один з головних атрибутів громадянського суспільства.

Громадянське суспільство передбачає і, насамперед, гарантує законом вільний вибір форм економічного й політичного буття людини, утверджує пріоритет прав людини, виключає монополію однієї ідеології, одного світогляду, забезпечує свободу совісті. В політичному житті таке суспільство надає всім громадянам доступ до участі в державних і суспільних справах. Тут держава та громадянин пов’язані взаємною відповідальністю за верховенством демократично прийнятих законів.

Сьогодні нам усім необхідно усвідомити те, що ніхто не побудує державу, якщо кожен не зрозуміє своєї історичної місії в цьому. Людина, яка перебуває на високому рівні громадянського розвитку, відрізняється сформованістю громадянських цінностей, серед яких особливе місце посідають рівність громадян перед законом, суверенітет особи, пошана до закону, прагнення до соціальної гармонії, право на життя, безпеку, приватну власність, право на свободу думки, совісті, вибору конфесії, участі у політичному житті, толерантне ставлення до чужих поглядів.

Становлення місцевого самоврядування - особлива сторінка в історії українського державотворення. Адже доводилось переборювати складні, а часом і драматичні обставини, поки воно набуло теперішнього стану і якостей. Однак сьогодні мабуть доцільніше зосередитись не на історичному аспекті його розвитку, а на реалізації тих можливостей самоврядування, які гарантуються чинною Конституцією та наявною законодавчою базою.

Шановні присутні!

Нинішній рік ми завершуємо з позитивними показниками по усіх напрямках. На даний момент усі основні соціально-економічні параметри на рівні або вище середніх.

Для забезпечення нормального життя в районі сьогодні необхідно створювати нові робочі місця, нарощувати обсяги виробництва, покращувати інфраструктуру, активно вести просвітницьку роботу.

Для цього кожен з нас зобов’язаний піднести планку своєї професійної, політичної, моральної та інтелектуальної відповідальності. Період «жити високо, думати скромно і діяти абияк» належить перетворити в епоху «жити скромно, думати і діяти високо».

Позитивним є те, що з року в рік веселівці стають все більш активними як у житті своєї громади, так у житті району в цілому. Це правильно. Адже кожен з нас відповідає за спільне майбутнє, за те, яким буде Веселівський району завтра.

Прикладом може слугувати успішне впровадження Проектів ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» за підтримки Європейського союзу та швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.

Саме тому всі ключові рішення районна рада приймала, заручившись громадською думкою. Ми перші почали формувати «Стратегію регіонального розвитку Веселівського району» за участю широких верств населення.

Впевнені, що єдиною командою ми напрацюємо дієві механізми створення програмного документа району - стратегії розвитку. Адже ми працюємо не заради процесу, а заради результату, в основі якого покращення добробуту кожної родини, підвищення стандартів життя, де комфортно і якісно жити матерям і дітям, молоді й пенсіонерам, селянам і жителям селища.

Шановні колеги!

Сьогодні у цьому залі зібралися ті, чиєю наполегливою працею, волею, енергією, професіоналізмом створюється історія місцевого самоврядування Веселівського району. Ви щодня в гущі людського буття, покладаючи на свої плечі важкий тягар непростого діалогу з людьми.

Я переконаний, що з такою командою, з такими традиціями і досвідом ми здатні вирішити будь-які найскладніші завдання.

Це - ваше свято. Це свято всіх громадян, яким близька ідея громадянського суспільства. Це свято людей, яких обирає суспільство. За результатами вашої роботи люди формують думку про роботу влади в цілому.

Саме завдяки вам в районі зберігається стабільна і злагоджена ситуація.
Слова вдячності за сумлінну працю, мудру життєву позицію хочу висловити депутатам районної ради.

Хочу подякувати депутатському корпусу місцевих рад, який на своєму місці, спільно з райдержадміністрацією, головами та членами виконкомів вносять посильний вклад у нашу загальну справу.

Сьогодні не можна уявити собі історію самоврядування без людей, які з 1964 по 1994 роки захищали права територіальних громад на посаді голів райвиконкому.

Серед них:

 

  • Дюженко Анатолій Федорович;
  • Брагинець Дмитро Володимирович;
  • Гуневич Роман Степанович;  
  • Кройтар Анатолій Павлович.

         А з 1994  року їхні традиції продовжували, тільки уже на посаді голів районних рад – Левченко Дмитро Володимирович, Чумак Світлана Митрофанівна, Долженко Станіслав Володимирович, Масалов Віктор Володимирович. Усі вони своєю щоденною працею вносили «золоті» сторінки в літопис Веселівщини.

          Серед депутатів, які виконують свої громадські обов’язки в районній раді вже більше трьох скликань можна відзначити: Мігулю Івана Івановича; Долженка Станіслава Володимировича; Дундука Георгія Васильовича; Сапальова Сергія Вікторовича; Масалова Віктора Володимировича; Куцака Миколу Миколайовича; Федорова Олександра Олексійовича; Куковинець Ірина Миколаївна; Зубова Людмила Миколаївна; Лавриненко Іван Іванович.

Але історія - це не лише події минулих віків, це і наші сучасники у містах і селах. В усі часи найбільшим скарбом Веселівщини були, є і завжди будуть наші талановиті, мудрі, роботящі люди.

Нині у місцеві ради прийшли нові керівники, покликані внести свіжий струмінь у розвиток територіальних громад. Хай Вам у нагоді стануть досвід, вміння і мудрість ветеранів самоврядування

На завершення дозвольте від усього серця побажати усім, хто працює на благо територіальної громади, відстоює її потреби та інтереси, міцного здоров’я, щастя і непохитної віри у щасливе майбутнє Веселівщини та України.

Нехай день 7 грудня об’єднає нас у спільному прагненні зробити наші села і селища щасливими й багатими.

Нехай цей урочистий день додасть усім Вам сил і наснаги на добрі справи, впевненості у майбутньому нашої держави, порозуміння і єдності задля добра і благополуччя Українського народу.

Щастя вам, добробуту, всіляких земних гараздів!         

 

« повернутися до списку новин