Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

Губернатори і їх заступники більше не держслужбовці

Переглядів: 540

Дія Закону "Про державну службу" більше не поширюється на голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників і заступників. Тобто, Закон не регулює питання вступу на ці посади.

Глави місцевих держадміністрацій призначаються і звільняються з посади Президентом за уявленням Кабінету Міністрів без конкурсу. Перший заступник і заступники голови обласної, районної держадміністрації призначаються на посаду главою відповідної адміністрації за погодженням з Кабінетом Міністрів.

Крім того, з метою безперебійного функціонування державного органу одночасно з ухваленням рішення про оголошення конкурсу на заняття вакантної посади держслужби до призначення суб'єкт призначення може прийняти рішення:

1) про тимчасове покладання виконання обов'язків за вакантною посадою держслужби категорії "А" на одного із заступників або на одного з керівників самостійних структурних підрозділів цього державного органу;

2) про тимчасове покладання виконання обов'язків керівника самостійного структурного підрозділу на одного з держслужбовців, що працюють у відповідному структурному підрозділі державного органу;

3) про тимчасовий розподіл обов'язків за іншими вакантними посадами між держслужбовцями, що працюють у відповідному структурному підрозділі.

Строк тимчасового виконання обов'язків не може перевищувати три місяці.

Рішення може бути прийняте за умови відсутності посади заступника керівника самостійного структурного підрозділу в державному органі або якщо така посада вакантна.

Зміни передбачені Законом № 2190 - VIII "Про внесення змін до деяких законів України відносно окремих питань проходження державної служби", який набув чинності у середу, 15 листопада. Закон був прийнятий 9 листопада, члени профільного комітету Комітету Альона Шкрум і Сергій Власенко заявили, що зміни "перекреслюють реформу держслужби".

 

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН

 

Юридичний відділ районної ради 

« повернутися до списку новин