Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

"Замовчування і приховування проблем є злочином перед народом"

Переглядів: 490

  Готуючись до дванадцятої чергової сесії районної ради, та очікуючи розпал нового опалювального періоду, делегація районної ради у складі голови та депутатів провела вибірковий огляд території кількох сільських рад нашого району, що викликало бурю емоцій як на територіях, так і серед самих депутатів ради. Щоб просвітлити ситуацію, голова районної ради Олександр Цвіліховський дав ґрунтовні відповіді на актуальні запитання.

 

 

 

 

 •  Олександре Леонідовичу, з якою метою Ви все-таки виїхали на території сільських рад і відвідали деякі навчальні заклади району?
 • Після того, як комісія відділу освіти, молоді та спорту Веселівської РДА, до якої не були включені представники ні від депутатського корпусу, ні від виконавчого апарату районної ради,  перевірила готовність ЗНЗ та ДНЗ району до 2016/2017 н.р. та підписала акти прийому всіх навчальних закладів, при цьому вказавши необ’єктивні дані по деяким школам, ми вирішили самостійно перевірити достовірність поданої інформації. Тим більше, що школи району знаходяться у комунальній власності районної ради, і ми зобов’язані дбати про збереження власного майна.

 

 • Які ж навчальні заклади району сьогодні мають найкращий зовнішній вигляд?
 • Зараз вже без заперечень можна стверджувати, що з тих закладів, де нам вдалося побувати, у найкращому стані знаходяться Новоуспенівська та Таврійська школи, дитячі садки сіл Веселе (ДНЗ «Берізка») і Менчикури (ДНЗ «Зайчик»). Тут влітку був проведений якісний поточний ремонт, у всіх приміщеннях світло і затишно.  Наприклад, у Таврійській школі у цьому році відремонтували спортивний зал, замінено мийки на кухні, у Новоуспенівській повністю замінили старі шкільні столи та стільці для учнів початкової ланки, обладнали внутрішній туалет. Приємно вразили нас спортивний та актовий зали для малечі у ДНЗ «Зайчик» (с. Менчикури). І це все зроблено на спонсорські кошти. Ви ж, мабуть, чудово розумієте, як вони дістаються навчальним закладам. А ось дитячий садок «Берізка» (с. Веселе) сьогодні бере участь у проекті ЮНІСЕФ, так як адміністрація закладу хоче зробити капітальний ремонт другої групи, адже на території мікрорайону проживає сьогодні понад 45 дітей від 0 до 6 років.

  Крім того, у гарному стані знаходяться сьогодні і приміщення КЗ «Запорізька ЗОШ І – ІІІ ст..», КЗ «Менчикурівська ЗОШ І – ІІІ ст..», ДНЗ «Сонечко» (с. Запоріжжя), ДНЗ «Орлятко» (с. Таврія). Тут літні поточні ремонти пройшли завдяки  сільським радам. Особливо варто відзначити Запорізьку сільську раду, завдяки якій у 2016 році було замінено 36 вікон у школі та 10 – у дитячому садку, ці ж заклади самостійно замінили системи опалення. У КЗ «Менчикурівська ЗОШ І – ІІІ ступенів» сьогодні ведуться роботи по встановленню спортивного майданчика зі штучним покриттям. Замінено крани в мийках та встановлено єдиний у районі кран-фонтан для питної.

  Не можна забувати і про КЗ «Матвіївська ЗОШ І – ІІІ ступенів», де у цьому році за кошти сільської ради було замінено 38 вікон. Сільська рада допомогла відремонтувати поріг та пандус у КЗ «Калинівська ЗОШ І – ІІІ ступенів». Дуже приємно було чути, що  ремонтними роботами займалися особисто вчитель фізкультури та сільський голова. А в калинівському дитячому садку «Золота рибка» сільська рада відремонтувала від протікань дах і замінила частину вікон. Нарешті влітку підключили нову систему опалення у КЗ «Корніївська ЗОШ І – ІІІ ступенів», яку заклад замінив завдяки участі у проекті ЄС/ПРООН «МРОГ-ІІ».

  Але все ж таки, хотілося ще раз наголосити на тому, що більшість позитивних змін, які відбулися останнім часом в наших школах, пройшли завдяки коштам та особистій участі батьків. Батьківські комітети наразі працюють дуже активно, вони найчастіше і є ініціатором покращення умов навчання та виховання дітей.

 

 • Якщо ви стверджуєте, що у школах та дитячих садках району так багато позитивних змін, чому цей огляд та публікації у районній газеті про нього викликали стільки галасу? Можливо, районна рада дала несправедливу оцінку побаченому?
 • Так, виявлених переваг, можливо, й багато, але не достатньо. Депутатською комісією було виявлено безліч недоліків і порушень, на які комісія відділу освіти просто закрила очі. Майже всі будівлі навчальних закладів потребують ремонту крівель. Та сама Таврійська школа, Новоуспенівська, Корніївська, Матвіївська, дитячий садок села Менчикури. Але найгірший стан даху має на сьогодні КЗ «Калинівська ЗОШ І – ІІІ ступенів». Директор школи, вчителі і батьки власними зусиллями влітку зробили поточний ремонт класних кімнат, намагалися привести школу у належний стан до початку нового навчального року. Але перший дощ, під час якого ми потрапили до школи, звів їх прагнення нанівець. У спортивному залі і сьогодні стоїть калюжа, у класних кімнатах і коридорі зі стелі тече. І це при тому, що у липні місяці на 11 позачерговій сесії районною радою на ремонт крівлі цього навчального закладу було виділено 384,432 тис. грн., а перед цим у березні – 80 тис. грн. на ремонт спортивного залу, про стан якого сьогодні й годі говорити. Наразі закуплені будівельні матеріали, і можна було б розпочинати ремонтні роботи. Але це все марне, тому що з початку треба робити дах. Хоча голова райдержадміністрації і заявив голосно у газеті «Колос» (№ 54 від 23 липня 2016), що наступний крок у цій справі – «максимально швидко провести роботи та освоїти ці кошти», на жаль, наразі жодної копійки з виділеної суми на ремонт даху не було використано, так як районна державна адміністрація за два місяці не змогла привести до ладу необхідні документи. Хоча кошторис на ремонт крівлі Калинівської школи був розроблений завдяки допомозі народного депутата України Сергія Васильовича Валентирова ще у червні місяці.

  На превеликий жаль, попередня влада залишила нам свої незакінчені справи. Тому КЗ «Новоуспенівська ЗОШ І – ІІІ ст.» зараз чекає на завершення робіт по Кіотському протоколу. Вже три роки будівля школи знаходиться недоутепленою, і ми змушені сьогодні шукати шляхи для закінчення ремонтних робіт, адже за офіційними документами все зроблено. Хто сьогодні відповість за це?

 

 • Добре, ситуація зрозуміла. Але ж чому тоді найбільш незадоволеними від вашого огляду залишились батьки КЗ «Веселівська ЗОШ І – ІІІ ступенів», про що вони навіть звернулися до Вас на сторінках районної газети? Чи не занадто районна рада наділила собі повноважень?
 • По КЗ «Веселівська ЗОШ І – ІІІ ступенів» взагалі окрема ситуація. Справа в тому, що в листі, який надійшов на адресу редакції, добре відчутно крик душі батьків, які бояться оптимізації школи. І дійсно, за це переживають не тільки у с. Веселому. Ця біда може прийти у будь-яку сільську малокомплектну школу. Адже освітня галузь нашої держави чекає реформування, про це постійно говорять ЗМІ. Але на сьогодні новий Закон України «Про освіту» не прийнятий, нам тільки обіцяють адміністративно-територіальну реформу. І дана ситуація примушує багато закладів рухатись у напрямку порятунку: швидкими темпами замінювати вікна, двері, ремонтувати дах, підлогу, стелю, стіни тощо. А от адміністрація Веселівської школи залишається жити як мінімум в 90-х роках. І треба пам’ятати, що директор обіймає свою посаду 26 років. Але за цей час майже нічого не змінилося, крім того, що зробили батьки на власні кошти. Навіть у відремонтованих влітку класах не відчувається комфорт і затишок. Можливо, учні й звикли до всього цього, їм затишно, можна жити й так, але дітей треба вчити прагнути до кращого, а не задовольнятись тим, що є. Так  ніколи не буде розвитку.

А ще хочу зупинитись ось на чому. Під час останнього пленарного засідання районної ради, яке пройшло на минулому тижні, я особисто поставив питання начальнику відділу освіти, молоді та спорту: чи готова Веселівська школа до опалювального періоду? На що Ірина Анатоліївна дала стверджувальну відповідь. Того ж дня на сайті РДА (http://vesrda.gov.ua/news/1659-virshennya-problem-viborcv-na-mscyah.html ) з’являється інформація про те, що голова райдержадміністрації пообіцяв батькам цієї школи тримати на особистому контролі вирішення проблеми котельні КЗ «Веселівська ЗОШ І – ІІІ ст..». Знову питання: так готова школа до холодів сьогодні, чи ні?

 

 • Чому ж тоді районна рада не допомагає вирішувати проблемні питання своїм комунальним закладам?
 • Загальноосвітні навчальні перебувають у комунальній власності районної ради, а управління ними в  межах  своїх  повноважень здійснюється районною державною  адміністрацією – органом виконавчої влади на території району. Якщо заклади потребують певних капіталовкладень, райдержадміністрація за допомогою відділу освіти, молоді та спорту повинна підготувати клопотання та проекти необхідної документації для розгляду депутатами на сесії. Але повторюю, відділ освіти, молоді та спорту не повинен приховувати проблеми, їх необхідно піднімати, озвучувати і вирішувати.

 

 • І що зміниться від того, що проблеми будуть підняті і озвучені? Коштів, як нам відомо, все одно на всіх не вистачить.
 • На жаль, за останні п’ять років в соціально-культурній сфері району майже ніяких змін не відбулося. Як я вже говорив, від попередньої влади нам залишилось кілька незавершених проектів, для яких ми змушені сьогодні шукати додаткове фінансування. До кінця нічого доведено не було. Але ж до обов’язків місцевої влади входить турбота про підтримку та розвиток території. Тому наші зусилля сьогодні повинні бути спрямовані на створення нових проектів щодо соціально-економічного розвитку району. Чим більше проектів ми підготуємо, проведемо їх експертизу, тим більше можливостей отримаємо від держави. І в цьому нас цілком підтримує обласна рада, яка виділяє кошти тільки під готову проектно-кошторисну документацію. Органам виконавчої влади у районі, як і органам місцевого самоврядування необхідно, в першу чергу, знати усі актуальні проблеми, щоб працювати над їх вирішенням, адже замовчування і приховування проблемних питань є злочином перед нашими виборцями.

- Спасибі Вам за розяснення.

- Дякую.

« повернутися до списку новин