Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

У Запорізькій області продовжиться проведення заходу «Врожай-2018»

Переглядів: 286

Сьогодні, 28 березня, голова районної ради Віктор Масалов відвідав спільне засідання колегії облдержадміністрації та Ради регіонального розвитку Запорізької області, яке відбулося під керівництвом голови облдержадміністрації Костянтина Бриля. Під час заходу, учасниками якого стали заступники голови облдержадміністрації, керівники департаментів та управлінь ОДА, голови райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад, представники органів місцевого самоврядування, обговорювались підсумки заходу «Врожай – 2017» та завдання щодо його проведення у 2018 році.

Цього року облдержадміністрація продовжить проведення першого та єдиного в Україні заходу «Врожай», спрямованого на детінізацію земельних правовідносин.

Як доповів заступник голови облдержадміністрації Олександр Бабанін, у Запорізькій області підлягали моніторингу 2,1 млн. гектарів сільгоспугідь, з яких у 2017 році обстежено 2,045 млн. га, що становить 97,4%. Необстеженими залишаються 53,8 тис. га всіх форм власності.

З обстеженої площі сільгоспземель 91,6% використовується згідно з документами (1,9 млн. га); 6% не використовується у товарному виробництві (123 тис. га); 2,4 % використовуються без документів (48,5 тис. га).

З метою взяття на контроль матеріалів щодо порушень законодавства у використанні сільськогосподарських земель, які виявлено місцевими робочими групами та розслідуються слідчими підрозділами поліції області, інформацію про результати заходу «Врожай-2017» передано до прокуратури Запорізької області.

За результатами уточненої звітності з початку проведення заходу «Врожай-2017» річна сума додаткових надходжень орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності до місцевих бюджетів склала 3,3 млн. грн., єдиного податку – 4,4 млн. грн.

Як зазначив губернатор області Костянтин Бриль, основним завданням заходу «Урожай» на 2018 рік є правова оцінка виявлених земельних порушень, ефективне податкове адміністрування діяльності сільгосптоваровиробників, обстеження та аналізу використання товаровиробниками земель сільськогосподарського призначення, наповнення місцевих бюджетів платою за землю тощо.

«Кошти, сплачені за землю, мають іти до бюджетів громад, а не в кишені корупціонерів. У кожному районі області має проводитись активна робота з видачі землі учасникам АТО. Я застерігаю всіх від помилок, які були зроблені деякими головами райдержадміністрацій минулого року. Подвійної бухгалтерії та підроблених звітів бути не має. Всі декларації будуть звірені з даними Державної фіскальної служби. Ніхто у Запорізькій області спекулювати на землі не буде,» - підкреслив, підбиваючи підсумки розгляду питання, Костянтин Бриль.

 

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

« повернутися до списку новин