Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

У районній раді обговорили питання реформи децентралізації

Переглядів: 432

  У вівторок, 18 жовтня, голова районної ради Олександр Цвіліховський взяв участь у нараді з головами сільських рад району, яку провів голова Запорізької обласної адміністрації Костянтин Бриль. У зустрічі також взяли участь заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олександр Билим, депутат обласної ради Юрій Голота, депутат районної ради Віктор Масалов, голова Веселівської селищної ради Петро Кіяшко. Тема наради стосувалась реформи децентралізації, яку необхідно проводити в районі шляхом добровільного об’єднання громад.

  Як зазначив губернатор області, на сьогодні в нашому регіоні вже створено 22 об’єднані територіальні громади, 16 з яких утворилось у поточному році. 2017-й планується стати роком завершення добровільного об’єднання громад, а у 2018-му – повністю завершити адміністративну реформу в державі. Але цьому процесу перешкоджає недостатнє розуміння головами та активістами сільрад суті зазначеної реформи. Костянтин Іванович закликав сільських голів до добровільного об’єднання, адже це надасть можливість привести додаткові інвестиції у сільську місцевість, що стане поштовхом для відродження та розвитку села в регіоні.

  Детальніше про адміністративну реформу присутнім розповіли фахівці робочої групи на чолі з Зінаїдою Бойко. На прикладі Веселівської об’єднаної територіальної громади та інших новоутворених громад в області Зінаїда Михайлівна показала переваги такого об’єднання, докладно розповіла присутнім про законодавчий базис проведення ініційованих державою реформ, практичні аспекти реалізації процесу децентралізації на території області, навела приклади переваг новоутворених територіальних громад та представили деякі статистичні дані щодо територіальних об’єднань у Запорізькій області.

  На питання сільських голів щодо фінансових ресурсів територіальних громад, форм їх фінансової підтримки з боку держави, повноважень старост населених пунктів, особливостей подальшої діяльності центрів надання адміністративних послуг населенню, реформи у галузях освіти та медицини дав вичерпні відповіді Олександр Билим.

  До обговорення даного питання долучилися також депутат районної ради Віктор Масалов, відстоюючи формат об’єднання «один район – одна громада», і голова Веселівської громади Петро Кіяшко, який зазначив, що «великою громадою керувати досить важко, тому не треба боятися робити самостійні кроки».

  Юрій Голота спробував проаналізувати сказане і погодився з думкою про те, що необхідно прискорити процес об’єднання, щоб не втратити преференції від держави.

 

« повернутися до списку новин