Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

МОЗ РОЗРОБИЛО МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО РЕОРГАНІЗАЦІЇ ЛІКАРЕНЬ З БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВ В НЕКОМЕРЦІЙНІ ОРГАНІЗАЦІЇ

Переглядів: 656

МОЗ розробило методичні рекомендації, які допоможуть керівникам лікарень змінити господарсько-правовий статус закладів охорони здоров'я. Документ розроблено на виконання Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я» (законопроект № 2309а-д), якийбуло прийнято 6 квітня.

 

Методичні рекомендації містять 5 розділів, де визначено механізми:

- перетворення закладів охорони здоров'я з бюджетних установ у підприємство;

- оптимізації штату та чисельності працівників;

- організації оплати праці;

- бюджетного забезпечення медзакладів, перетворених у підприємства;

- додаткові джерела фінансування й особливості їх оподаткування.

Реорганізації можуть підлягати заклади охорони здоров'я первинної ланки, лікарні 2 і 3 рівнів надання медичної допомоги. Рішення про зміну господарсько-правового статусу приймають ради територіальних громад сіл, селищ, міст, які є власниками майна.

Джерелами фінансування закладу, перетвореного на комунальне некомерційне підприємство, можуть бути як бюджетні кошти, так і кошти юридичних та фізичних осіб.

Процес реорганізації медзакладу з бюджетного на комунальне некомерційне підприємство складається з кількох етапів і може тривати від 6 місяців до року.

Методичні рекомендації з питань перетворення закладів охорони здоров'я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства затверджено Робочою групою з питань реформи фінансування сфери охорони здоров'я 14 квітня 2017 року

 

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН

« повернутися до списку новин