Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

Сфера охорони здоров’я залишається одним із найважливіших питань у процесі децентралізації Веселівського району

Переглядів: 451

29 березня голова Веселівської районної ради Віктор Масалов взяв участь у робочій нараді РДА. На заході також були присутні представники райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування та медичної сфери об’єднаних громад Веселівщини, депутати районної ради Юлія Мирошниченко, Юрій Білокопитов та депутат обласної ради Юрій Голота.

У ході наради учасники обговорили організацію та проведення медичної реформи в громадах Веселівського району. Одним з важливих напрямів Стратегії децентралізації є сфера охорони здоров’я. Кожна об’єднана громада нашого району приділяє особливу увагу розвитку цієї галузі на своїй території. У процесі децентралізації медичні заклади об’єднаних громад стають самостійними і самодостатніми. За пропозицією голови та депутатів районної ради була прийнята концепція об'єднання первинної медицини в громадах району.

У результаті зустрічі було вирішено провести реорганізацію–автономізацію закладів охорони здоров’я шляхом перетворення у єдину комунальну некомерційну установу, а всі оперативні функції буде передано керівництву автономізованого закладу охорони здоров’я. Місцева ж влада відповідатиме за утримання та оснащення закладу, як розпорядник бюджетних коштів. Тому комунальне майно закладів охорони здоров’я буде розподілене пропорційно кількості населення кожної об’єднаної громади.

Наступним кроком у вищевказаному процесі стане підготовка документів для прийняття відповідних рішень на сесіях органів місцевого самоврядування.

« повернутися до списку новин