Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

ПРИЙНЯТО ЗАКОН ПРО ОСВІТУ

Переглядів: 497

Верховна Рада на вечірньому засіданні прийняла в другому читанні і в цілому Закон «Про освіту» (проект № 3491-д).

Таким чином, депутати дали старт реформі освіти. Впроваджуються нові принципи навчання й управління школами, школам забезпечать більшу автономію в розпорядженні фінансовими ресурсами та формуванні навчального процесу.

До другого читання було подано близько тисячі поправок - більшість було відхилено. Проте було прийнято поправку, озвучену з трибуни, що стосується мови навчання. Редакція статті 7 Закону передбачає, що мовою навчання є державна мова. При цьому нацменшинам у комунальних садах гарантоване навчання своєю мовою в окремих класах. Те саме гарантується і корінним народам. Це не поширюється на класи з навчанням українською мовою. Особам з порушенням слуху забезпечується право на навчання жестовою мовою та жестовій мові. Гарантується навчання державній мові для подальшої професійної діяльності. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування, зокрема, англійської, мов ЄС. Особливості використання мов в окремих видах освіти визначаються законом. Таку редакцію підтримали Міністерство освіти та профільний комітет.

Також передбачено, що ті, хто розпочали навчання іншою мовою, зможуть його продовжити з поступовим збільшенням предметів українською мовою.

Законопроект № 3491-д «Про освіту» було прийнято за основу ще 6 жовтня 2016 року. Омбудсмен критикувала передбачене в першій редакції звуження права нацменшин навчатися рідною мовою. Робота над проектом тривала до червня 2017 року - Комітет ВР з питань освіти рекомендував прийняти його в другому читанні і в цілому. Текст містив гарантію на навчання рідною мовою чи вивчення рідної мови для представників нацменшин у державних і комунальних навчальних закладах. Також було заплановано скасування конкурсного відбору дітей під час вступу в перший клас. У планах було і підвищення зарплат педагогам до 4 прожиткових мінімумів.

 

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН

 

Юридичний відділ районної ради 

 

« повернутися до списку новин