Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

Осередок культури села Піскошино

Переглядів: 463

Повільними, але впевненими кроками ми наближаємось до такого небажаного у більшості сіл нашого району процесу, як оптимізація закладів загальної середньої освіти. На жаль, демографічна ситуація не на користь селянам. Та й реформування освітньої галузі у нашій державі не стоїть на місці. Попереду на нас чекає одна опорна школа на громаду та її філії.

Але є на Веселівщині такі села, які вже давно пережили період оптимізації, та, не зважаючи на складні часи змогли дати друге життя будівлі, в якій зовсім нещодавно лунали шкільні дзвінки та дитячі голоси.

Важко у свій час пережили закриття навчального закладу і мешканці села Піскошино, але реалії життя були такими, що малечі з кожним роком ставало все менше й менше. Сьогодні маленькі піскошани навчаються у сусідніх Калинівській та Менчикурівській школах, а в будівлі колишньої дев’ятирічної школи зусиллями місцевих жителів та при підтримці Менчикурівської сільської ради було організовано роботу  Центру дозвілля і відпочинку. Керує закладом колишній педагог Мошенська Ніна Борисівна, яка й стала ініціатором його створення.

Минулого тижня Центр дозвілля і відпочинку відвідав голова районної ради Віктор Масалов разом з помічником народного депутата Сергія Валентирова Оленою Щетініною. Радо зустріла гостей господиня і провела для них невеличку екскурсію.

Наразі у Центрі знаходяться краєзнавчий музей, музей імені танкіста Героя Радянського Союзу О.Яковенка, музей історії села, куточок, присвячений воїнам АТО, гардеробна, актова зала, більярдна, спортзал, дитяча кімната та банкетний зал. Саме в останньому приміщенні піскошани святкують іменини та весілля.

У кожній кімнаті відчувається господарські рука і серце. З теплом і добротою оформлено кожен куточок закладу. Для створення атмосфери затишку і турботи руку доклав також активний мешканець села Василь Підтьопа. Навколо будівлі Центру, на клумбах, цвітуть перші весняні квіти. Все навколо доглянуте та охайне.

Ніна Борисівна за підтримку та створений затишок дякує спонсорам та усім односельчанам. Сама ж всім серцем і душею вболіває за Центр. Жодного свята не минається Центром. Сама пише сценарії, готує музичні номери. Їй у цьому допомагають місцеві дівчата: вчать усіх бажаючих співати та танцювати. Щоразу мешканці збираються в актовому залі на святкові концерти. Нерідкими тут бувають і гості.

Але найголовніше – це те, що попри усі життєві перешкоди та негаразди село продовжує жити: народжувати і рости дітей, сіяти і вирощувати хліб. А значить, що життя в Україні продовжується!

« повернутися до списку новин