Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

Звіт народного депутат України Сергія Валентірова про роботу в 2016 році.

Переглядів: 646

Часть 1

Законотворча діяльність

 

За 2016 рік народний депутат України Сергій Валентиров був співавтором понад 20 законопроектів, які знаходяться на різній стадії вивчення в комітетах ВР.

Проект Закону №4945 «Про розвиток сільського господарства та сільських територій в 2017 - 2022 рр. (Інтегральне село)». Він спрямований на поліпшення демографічної ситуації, медичного обслуговування на селі. Розвиток там підприємництва, зайнятості, транспортного сполучення та зв'язку, розробку системи пільг на електроенергію, державного регулювання аграрного ринку тощо

Серед ініціатив, спрямованих на підтримку українського села, законопроект №4347 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення механізму видобутку підземних вод невеликими сільськогосподарськими підприємствами, фермерськими господарствами, підприємцями сільських населених пунктів, чиє виробництво не характеризується значними обсягами».

Будучи прихильником проведення в Україні реформи з децентралізації, Сергій Валентиров неодноразово виступав за підтримку добровільних громад, розширення їх юридичних і фінансових повноважень. Протягом минулого року нардеп разом з колегами ініціював і підтримував ряд законопроектів, які були спрямовані на наповнення місцевих бюджетів, в тому числі і новостворених територіальних громад.

Зокрема, законопроектом №3721 пропонувалося збільшити нормативи зарахування до місцевих бюджетів рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, що дозволило б залучити до місцевих бюджетів додаткові надходження.

Децентралізації в сфері земельних відносин стосується проект Закону №4355 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення контролю за використанням та охороною земель». Сергій Валентиров був в числі депутатів, які підтримали законопроект при голосуванні в першому читанні. Про його важливість говорить той факт, що до Сергія Васильовича надходили численні прохання підтримати цей проект. Зокрема, звернення депутатів Михайлівського райради. Нардеп звернувся до аграрного комітету Верховної Ради з проханням включити законопроект до розкладу парламентських засідань, що вимагає пріоритетного розгляду.

У пріоритеті діяльності Сергія Валентірова: захист прав і підвищення соціальних гарантій громадян України. Це знайшло відображення в його законотворчий роботі і в підтримці соціальних ініціатив колег-парламентаріїв.

Так, законопроект №4974, пропонує пільгову систему зарахування до вищів для дітей-інвалідів та інвалідів першої і другої груп.

Законопроект №5389 підготовлений з метою забезпечення доступу громадян до правосуддя, і спрямований на зменшення ставки судового збору.

На соціальний захист учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС спрямований законопроект №4714 «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ». Він встановлює розміри мінімальних додаткових пенсій ліквідаторам аврії на ЧАЕС залежно від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

 

Кілька законопроектів стосувалися діяльності депутата в комітеті ВР з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Серед них:

Законопроект №5504 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення відповідальності за порушення лісового законодавства та охорони зелених насаджень»;

проект Закону №5354 «Про внесення змін до деяких законів України щодо поводження з небезпечними відходами», спрямований на забезпечення екологічної безпеки країни;

законопроекти №5614 і №5615 «Про систему збору та утилізації використаної тари» спрямовані на економне використання матеріально-сировинних і енергетичних ресурсів, та захист навколишнього середовища, та інші.

Був прийнятий Верховною Радою і підписаний президентом Законопроект №3603 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом». Закон сприятиме збереженню та відтворенню водних ресурсів України.

 

Звернення до органів влади

Протягом 2016 року Сергій Васильович провів більше 50 виїздів на території округу, включаючи особисті прийоми, участь в роботі органів місцевого самоврядування, робочі зустрічі з керівництвом територій по обговоренню нагальних проблем. Багато проблем, озвучені на прийомах і в листах на ім'я нардепа, знаходяться в компетенції органів державної та місцевої влади. З метою захисту інтересів виборців свого округу Сергій Валентторов направляв депутатські звернення до Прем'єр-міністра України, Міністра фінансів України, Міністра освіти і науки України, Міністра екології та природних ресурсів, в Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, до Державної адміністрації залізничного транспорту України, до Запорізької обласної державної адміністрації. Дані звернення стосувалися:

- Забезпечення належних обсягів медичної та освітньої субвенції з державного бюджету України Запорізької області;

- Фінансування установ освіти, культури в селах, селищах, містах районного значення;

- Виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в Запорізькій області;

- Фінансування будівництва газопроводів, зокрема, в Веселівському, Приазовському, Якимівському районах Запорізької області;

- Залучення інвестиційних коштів для будівництва (реконструкції, капітального ремонту) об'єктів соціальної сфери;

- Фінансування дорожньої галузі в Запорізькій області;

- Транспортного сполучення Запорізької області;

- Оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки;

- Роз'яснення законодавства України щодо нарахування пенсій, забезпечення соціальних гарантій людей з обмеженими можливостями тощо.

 

Залучення додаткових коштів в округ

Одне з основних завдань, над якими протягом року працював депутат Сергій Валентиров, - залучення коштів з бюджетів всіх рівнів для вирішення проблем і розвитку округу. Також завдяки злагодженій роботі з керівництвом Запорізької області в окрузі реалізувався ряд програм, спрямованих на розвиток територій.

24 червня Кабмін розподілив державну субвенцію на соціально-економічний розвиток місцевим бюджетам. Завдяки зусиллям народного депутата до 81-го округу було спрямовано 12 мільйонів гривень. Субвенція розподілилася між місцевими бюджетами в залежності від кількості проблемних питань, заявлених представниками місцевої влади.

 

У Веселівському районі 1 мільйон гривень субвенції був розділений між усіма сільськими радами наступним чином:

152 тис. грн. - Закупівля будматеріалів для ремонту Веселівської ЦРЛ.

По 60 тис. грн. отримали Зеленогаевска сільрада, де придбали меблі та апаратуру для будинку культури; Корніївська сільрада, яка закупила будматеріали для ремонту дитячого садка; і село Запоріжжя, де для опалення дитячого садка придбали електроконвектори.

384,5 тис. - Капітальний ремонт покрівлі школи в Калинівці.

79,5 тис. - Поточний ремонт Будинку культури в селі Чкалове.

80 тис. грн. - Модернізація водопровідної свердловини в селі Новоуспенівка.

100 тисяч - придбання водонапірної вежі для Гоголівського сільради. Ще 20 тисяч гривень пішли на придбання будматеріалів для Білоцерківської школи

 

У Приморському районі 1 млн грн державної субвенції також направили на ремонт соціальних об'єктів:

203,7 тис. - Капітальний ремонт покрівлі Елісеевского НВК;

167,6 тис. грн - на капремонт покрівлі Коларівського НВК;

110 тис. грн - ремонт будівлі сільради для облаштування амбулаторії в с.Юрьевка;

248 тис. грн - заміна вікон в школі села Борисівка;

269,7 тис. грн - капітальний ремонт фасаду Приморської школи № 2.

 

Керівництво Якимівського району з отриманого мільйона гривень 790 тис. грн спрямувало на капремонт ремонт фасаду та покрівлі територіального центру соціального обслуговування,

 180 тис. грн - на закупівлю комп'ютерного обладнання для Якимівської школи № 2.

Ще 30 тис. Грн - на заміну вікон в дитячому садку села Охрімівка.

 

Адміністрація Михайлівського району прийняла рішення за кошти субвенції придбати опалювальний котел вартістю 996 тис. 605 грн для Михайлівській школи № 3.

У Токмацькому районі два мільйони гривень було розподілено так: 1,5 млн грн - на реконструкцію водопроводу в с. Лугівка, і 500 тис. грн. - На реконструкцію Молочанської лікарні.

За домовленістю з Кабінетом міністрів, половина коштів з 12 мільйонів державної субвенції була спрямована на газифікацію Приазовського району, де народному депутату і губернатору Запорізької області Костянтин Бриль довелося в екстреному порядку виправляти наслідки безвідповідальності та популізму попередньої влади.

Газ жителям Приазовського району обіцяли ще в 2012 році. Люди взяли кредити на прокладку комунікації від своїх будинків і покупку котлів на суми від 15 до 40 тис. грн. В 2012 році було газифіковано с. Гірсівка після чого фінансування закінчилося. А підрядник, з яким не розрахувалися за виконані роботи, подав до суду.

Добудувати газопровід дозволив ще один транш державної субвенції в розмірі 10,2 млн гривень, який вибив Сергій Валентиров. А завдяки злагодженій роботі з обладміністрацією та облрадою з бюджету області Приазовського району на добудову міжселищного газопроводу було виділено близько 25 млн. грн. Співфінансування в розмірі 2,15 млн додавали районний бюджет і сільські ради. Урочистий запуск в експлуатацію газопроводу відбувся 13 лютого 2017 року.

Завдяки втручанню народного депутата і проведенню переговорів з генеральним підрядником, а також наданню гарантій погашення існуючого боргу вдалося прискорити запуск лінії газопроводу в Веселівському районі. Відкриття нової газової гілки в селі Мала Михайлівка Веселівського району відбулося в листопаді 2016 року.

Сергій Валентиров зазначає, що робота по завершенню недобудованих гілок газопроводів в усіх районах округу буде пріоритетним завданням для нардепа і губернатора.

Нардний депута вів роботу з пошуку фінансування на реконструкцію трас державного значення, що проходять через 81-й округ.

Після неодноразових депутатських звернень на адресу Кабіміну, з держбюджету було виділено 23 млн грн. на ремонт ділянки дороги Т-04 - 01 Дніпропетровськ - Мелітополь, яка проходить в Токмаку по вулиці Нагірній та Володимирській.

Вже досягнуто попередньої домовленості про виділення коштів на реконструкцію основної транспортної магістралі Токмацького, Чернігівського, Приморського та Бердянського районів, траси Р-37 Енергодар - Василівка - Бердянськ. У 2016 році свою згоду на виділення 2,62 млн грн на розробку проекту реконструкції дала обласна рада. З боку нардепа направлено листи на ім'я прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, голови бюджетного комітету Верховної Ради Андрія Павелка і керівництву Укравтодору з проханням прискорити виділення коштів на поточний ремонт цієї стратегічно важливої траси.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Звіт народного депутат України Сергія Валентірова про роботу в 2016 році.

Частина 2

Соціальні питання в пріоритеті

Якісна охорона здоров'я та освіта - це базові послуги, які повинні бути доступні кожному в повному обсязі. Однак на практиці коштів на фінансування цих галузей у держави і місцевих органів влади не вистачає. Тому Сергій Валентиров в своїй роботі прагне приділяти особливу увагу освітнім та медичним закладам округу і використовувати всі можливості для їх підтримки.

Охорона здоров'я

Народний депутат постійно тримає на контролі питання надходження додаткових державних коштів на зарплату медикам округу. Сергій Валентиров разом з колегами – Олександром Пономарьовим, Ігорем Артюшенком та Миколою Фроловим – домоглися того, щоб Запорізька область отримала додаткові кошти з урахуванням обслуговування внутрішніх переселенців в медичних установах області. У серпні 2016 року 1,7 млн гривень державної медичної субвенції були спрямовані на оплату праці медпрацівників, в тому числі і Веселівського району. Субвенція була розподілена залежно від кількості зареєстрованих переселенців.

Виділення подібних коштів нардеп домагався не перший раз. Ще наприкінці 2015 року область одержала 117 млн грн медичної та 14 млн грн освітньої субвенції. Частину коштів розділили пропорційно між усіма територіями Запорізької області. А 56 млн грн залишили в облздороввідділі,  їх було спрямовано на цільові програми 2016 року, що дозволило в минулому році провести закупівлю інсуліну і гемодіаліз для жителів області.

А в жовтні 2016 року Сергія Валентирова просили посприяти у вирішенні питання з затримкою заробітної плати медичні працівники Токмацької центральної районної лікарні. Сергій Васильович оперативно звернувся до губернатора Запорізької області Костянтина Бриля з проханням видшукати необхідні кошти. Бюджетна комісія обласної ради затвердила розпорядження голови обласної державної адміністрації про виділення 3,1 мільйона грн місту Токмаку на погашення заборгованості перед лікарями.

На додаток до державних і обласних програм народний депутат проводить в окрузі власну соціальну ініціативу «Здоровий округ». Залежно від заявок, що надходять від жителів кожного району, проводяться різні заходи, спрямовані на зміцнення здоров'я дітей і дорослих. Серед них – ремонтні роботи та поповнення матеріально-технічної бази медичних закладів, виділення коштів на лікування малозабезпеченим жителям округу, виїзні прийоми лікарів – вузьких фахівців у віддалені населені пункти.

Так, в 2016 році завдяки особистій допомозі нардепа оновили матеріальну базу і придбали медобладнання Михайлівська, Токмацька і Приазовська ЦРЛ, та сільскы амбулаторії. Завдяки допомозі нардепа були закуплені будматеріали для ремонту перев'язочній в хірургічному відділенні Веселівської Центральної районної лікарні. А сама ЦРЛ поповнилася небулайзером для дитячого відділення, бактерицидною лампою і портативний фетальний доплером - приладом для прослуховування серцебиття плоду і спостереження перебігу вагітності.

Також кожна центральна районна лікарня округу отримала великі комплекти канцелярії, необхідної медікам для щоденної роботи, коштів на придбання якої з бюджету практично не виділяється.

 

У 2016 році в рамках програми «Здоровий округ», з метою компенсувати нестачу кадрів у сільській медицині, пройшло близько 10 виїздів кваліфікованих лікарських бригад у складі терапевта, невропатолога, кардіолога і педіатра в населені пункти округу. Прийоми вузьких фахівців, під час яких проводили УЗД-дослідження, а також видавали призначені лікарями препарати, виявилися більш ніж потрібними. У минулому році найбільше заявок на проведення виїзних прийомів надходило від жителів Приморського, Токмацького та Приазовського районів. У планах Сергія Валентирова в цьому році – і надалі охоплювати такими потрібними медичними послугами жителів всіх населених пунктів, де відчувається така потреба.

Підтримка освіти, культури і спорту

Хто вкладає в дітей – той будує майбутнє. Народний депутат Сергій Валентиров повністю підтримує цю істину. З самого початку своєї депутатської діяльності він систематично надає допомогу в поповненні матеріальної бази шкіл і дитячих садків, бібліотек і будинків культури, підтримує талановиту молодь. Ця допомога виражається як в залученні обласних і державних коштів для розвитку сфери освіти, спорту і культури, так і у власних благодійних програмах нардепа.

В кінці 2016 року всі території округу змогли закупити нові комп'ютери для своїх шкіл. При активній співпраці Сергія Валентирова і губернатора Запорізької області Костянтина Бриля з держбюджету були виділені 5 мільйонів гривень. Ці кошти дозволили в кожну зі 119 шкіл округу закупити необхідну комп'ютерну техніку.

В Веселівському районі, окрім ремонтних робіт на об’єктах освіти та культури, що були виконані за рахунок державної субвенції, залученої нардепом, Сергій Валентиров надавав допомогу в благоустрої і та поповнені матеріальної бази в об’єктів соціальної сфери. Особисто нардепом була надана допомога в закінченні робіт по утепленню Новоуспенівської школи Веселівського району, кошти на заміну вікон в якій були виділені за Кіотським протоколом. Але через припинення фінансування будівельники не зробили відкоси. Сергій Васильович виділив близько 14 тис. грн на придбання матеріалів, що дозволило завершити реконструкцію школи.

На прохання батьківських комітетів фінансова допомога на ремонтні роботи, та поліпшення побутових умов були надані Таврійській та  Широківскій школі. Ноутбук для підготовки культурних, навчальних заходів та поточної роботи отримала школа села Менчикури. Два сучасних енергосберігаючих вікна отримала Веселівська загальноосвітня школа, а в школі с. Зелений гай було встановлено три таких вікна.

Крім цього, Сергій Валентиров домігся фінансування з обласного бюджету, компенсації курсової різниці по проектам, що дозволило і близько 10 селам області завершити роботи із реконструкції закладів культури та освіти по проектам ПРООН. Веселівському району було виділено 152 тис грн.

Продовжилася в цьому році соціальна програма Сергія Валентирова «Шкільна бібліотека», спрямована на поповнення фондів бібліотек усіх шкіл 81-го округу сучасними виданнями. Адже бібліотечні фонди просто не встигають за змінами шкільної програми, а далеко не у всіх батьків є можливість купувати своїм дітям дорогу літературу. Окрім цього, бібліотеки округу, в тому числі Приазовська центральна районна бібліотека та сільські бібліотеки району,  отримували кошти на купівлю нових книг, підписку дитячих періодичних видань.

Не зраджує Сергій Васильович і добрій традицієї в День захисту дітей і до Нового року дарувати великі набори розвиваючих іграшок у всі дитячі садки округу. А до новорічних та різдвяних свят дошкільнята та першокласники отримують і солодкі подарунки.

Щоб підтримати талановиту молодь, стимулювати її інтелектуальний і творчий ріст, нардеп подарував кращим учням 81-го округу – призерам олімпіад та конкурсів МАН – екскурсію до Києва з відвідуванням Верховної Ради.

До того ж для 70 дітей з 81-го округу, які досягли особливих успіхів у навчанні, займаються творчою та науковою діяльністю, нардеп організував екскурсію у Бердянськ – на свято на честь початку літа. Діти оглянули місто, спостерігали за записом шоу «Караоке на майдані» і відвідали один з кращих зоопарків України – зоопарк «Сафарі».

Брав участь Сергій Валентиров і в організації поїздок команди Веселівського району на обласні спартакіади і працівників місцевого самоврядування. Дитячі та дорослі колективи району та округу отримували фінансування поїздок на фестивалі і творчі конкурси до різних міст України. Зокрема, учні Білоріцької школи змогли поїхати до Запорожжя на щорічний обласний історичний зльот.

У своїй передвиборчій програмі Сергій Валентиров вніс окремий пункт про будівництво дитячих майданчиків в населених пунктах округу. В цьому році робота з облаштування місць для сімейного відпочинку продовжилася: було встановлено 15 дитячих майданчиків у тих населених пунктах, де жителі беруть активну участь в їх благоустрої. У Веселівському районі новенький дитячий комплекс отримали мешканці села Новоуспенівка. З ініціативою в установці ігрового комплексу звернувся до народного депутата голова Веселовського районної ради Олександр Цвіліхівський. Разом з жителями села була приведена в порядок територія, вивезено сміття та завезений чистий пісок. І ось (КОЛИ)--- дитяче містечко було відкрито, а маленькі мешканці Новоуспенівки доли ій веселу назву «Капітошка».

Нардеп завжди допомогає людям, які проявили ініціативу, організувалися і бере на себе частину питань, які не змогли вирішити за бюджетні кошти. Так, на прохання жителів сіл Запоріжжя і Новоуспенівка було виділено 26 тис. грн на установку двох зупинок громадського транспорту в цих населених пунктах. А члени громади цих сіл самі провели підтотовчи будівельні роботи та зробили монтаж конструкцій зупинки.

 

Ну і, звичайно ж, не могли нікого залишити байдужими веселі свята з безліччю розваг для дітей, які проходили на честь Дня захисту дітей і днів звільнення в кожному райцентрі округу. Батути, електромобілі, аніматори, частування і повітряні кульки стали чудовим подарунком дітям від Сергія Валентирова і можливістю сотням сімей провести свято у родинному колі. У Веселівському районі крім райцентру, чудові свята для дітей пройшли в селах Піскошено, Запоріжжя, Широке, Новоуспенівка, Матвіївка, Новоалександрівка, Корніївка та Зелений гай.

 

Програма підтримки молоді охоплює і заходи з розвитку та популяризації спорту серед дітей та дорослих.

Сергій Валентиров надав фінансову допомогу в організації районного турніру з валейболу, який проводив відділ сім’ї, молоді та спорту Веселівськогї РДА. Була підтримана нардепом ініціатива Веселівської ветеранської організації у проведенні волейбольних змагань серед членів товариства.  Районній федерації футболу була надані кошти на придбання нагород для переможців районного турніру. Завдяки підтримці нардепа збірна села Гоголівка змогла взяти участь у спортивних змаганнях в Запоріжжі. Брав участь Сергій Валентиров і в організації поїздки команд Веселівського району на обласну спартакіаду працівників місцевого самоврядування.

Під час візиту в Веселівському районі народний депутат відвідав Веселовський різнопрофільну гімназію на території якої знаходиться штучне футбольних поле. Термін експлуатації покриття спортивного майданчика підходив до завершення, а коштів на поточний ремонт у гімназії просто не було. З проханням надати допомогу в ремонті спортивної споруди звернувся до народного депутата директор гімназії Ігор Кривко. Сергій Валентиров негайно надав матеріальну допомогу для проведення поточного ремонту майданчика. А також запропонував голові Веселівської районної державної адміністрації підготувати проектну документацію по реконструкції даного об'єкту для подальшого залучення коштів, в тому числі с обласного бюджету.

Позитивний досвід співпраці народного депутата та керівництва Запорізької області задля будівництва спортивної інфраструктури округу області був втілений під час роботи по реконструкції спортивних майданчиків. Сергій Валентиров звернувся до губернатора Запорізької області Костянитина Бриля і за його сприяння була розроблена програма будівництва спортивних майданчиків на території всієї Запорізької області.

За цією програмою виділено кошти на реконструкцію футбольних полів в селі Менчикури Веселовського района, міста Токмак. Відкриття нового футбольного поля в Менчикурах, яке відбулося 11 листопада, стало святом для всіх прихільників спорту та молоді села. А чудовим подарунком до відкриття майданчику став набір новеньких футбольних м’ячів, що передав Сергій Валентиров.

Одже, на черзі - закінчення будівництва також ж майданчика в смт. Веселе.

Сергій Валентиров взяв на себе частину фінансових витрат в організації свят на честь ювілею Широківської школи та будинку культури цього села. Традиційно народний депутат не обходить увагою у професійні свята освітян, та працівників соціальної служби, медиків, ветеранів. У всіх районах округу в святкові дні із привітаннями та подарунками до них завітали помічники Сергія Валентирова. Надавалася підтримка Веселівському районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  в організації заходів, спрямованих на підтримку  багатодітних родин та сімей, які виховують прийомних дітей, Центру соціальних послуг в проведенні Дня людей похилого віку.

 

 

Соціальний захист, програма «Пам'ять»

Допомога тим, хто опинився у важкій життєвій ситуації, підтримка ветеранів та людей, які віддали своє здоров'я, виконуючи громадянський обов'язок, – серед першочергових напрямків благодійної роботи нардепа.

Протягом року тривала систематична співпраця з волонтерськими організаціями, органами охорони правопорядку. Волонтерам надавали паливо, будівельні матеріали та фінансову підтримку для поїздок в зону АТО. Матеріали для проведення ремонту приміщення, отримав Веселівський воєнний комісаріат.

Всебічну підтримку від Сергія Валенирова отримує товариство  учасників АТО. А в вересні делегація з Веселівськог району прийняла участь у першому регіональному з’їзді родин інвалідів війни та родин загиблих а АТО бійців, що проходив під патронатом народного депутата на початку вересня у курортному Бердянську. Сім'ї, яких торкнулося горе, приїхали з усіх куточків Запорізької області – Куйбишевського, Бердянського, Веселівського, Якімівського, Токмацького районів. Під час з'їзду дорослі та діти мали змогу відпочити на морі, оздоровитися, пройти реабілітацію з психологом.

Здійснюється постійна підтримка районної ветеранської організації. Організації Червоного хреста було надано фінанси для формування продуктових наборів для підопічних хворих на туберкульоз.

Традиційно помічники народного депутата напередодні Дня перемоги над нацизмом відвідують учасників бойових дій, ветеранам Великої Вітчизняної війни надають допомогу на лікування та поліпшення побутових умов. В цьому році всі учасники бойових дій Великої вітчизняної війни отримали продовольчі набори до Дня перемоги.

Триває програма відновлення пам'ятників учасникам Другої світової і героям-визволителям на території округу.  В рамках ініціативи, спрямованної на вшанування пам'яті про подвиг співвідчизників у Другій світовій війні, Сергій Васильович багато років підтримує військово-пошукові загони Запорізької області. Діяльність загонів спрямована на те, щоб знайти загиблих воїнів, встановити їхні імена, поховати з усіма почестями тих, хто віддали своє життя за визволення Батьківщини. Завдяки цій пошуковій діяльності в минулому році вдалося виявити і перепоховати з військовими почестями останки 163 радянських воїнів, полеглих в роки Другої світової війни. Сергій Валентиров надає фінансову допомогу як в проведенні пошукових робіт, так і в перепохованні героїв.

Депутат тісно співпрацює з районними організаціями ветеранів Афганістану в проведенні меморіальних заходів, наданні допомоги сім'ям загиблих, а також з громадською організацією ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. В цьому році до 20-річної річниці аварії на ЧАЕС з ініціативи народного депутата Валентирова всім ліквідаторам 81-го округу подарували пам'ятні медалі.

« повернутися до списку новин