Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

Фахівці Запорізького ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування» провели семінар для органів місцевого самоврядування щодо передачі майна

Переглядів: 759

Учора, 24 січня, у Запорізькому ВП "Центр розвитку місцевого самоврядування" відбувся семінар з питань передачі майна зі спільної власності районів до комунальної власності ОТГ для представників органів місцевого самоврядування. На захід було запрошено і делегацію Веселівської районної ради.

 

 

Як зазначив на початку семінару директор Центру Олександр Свистун: «Від ОТГ до Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування надходять запитання щодо передачі майна, як це правильно зробити. Сьогодні вже розроблена законодавча база, на яку треба спиратися. Тому ми вирішили провести семінар щодо юридичних аспектів, а також надати відповіді на ваші запитання».

 

 

У ході заходу також виступили заступник голови-керівник апарату Запорізької ОДА Зінаїда Бойко, начальник Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Тетяна Озерова. За словами Зінаїди Бойко, на сьогодні в Запорізькій області створено 42 ОТГ. Це більша частина території. Всі департаменти й управління налаштовані на співпрацю з об’єднаними територіальними громадами та підтримку. До того ж вже готується проект рішення на сесію облради у лютому він буде винесений на голосування щодо програми підтримки ОТГ Запорізької області, яка передбачатиме фінансування з обласного бюджету на написання стратегій розвитку та планування територій при співфінансуванні ОТГ – 10%. Відбір громад буде здійснюватися за чітко прописаними критеріями

До представників районної влади звернулась Тетяна Озерова з проханням про передачу майна. «Передавати потрібно не тільки школи, а й позашкількі заклади, - наголосила Тетяна Ярославівна. - Якщо цього не відбудеться, громади створять свої, і працівники, і діти підуть з ваших закладів. І що ви будете робити з цими приміщеннями? Також зверніть увагу, що передача майна передбачає не тільки стіни, приміщення, але й транспорт. В одному з районів склалася ситуація, коли райдержадміністрація взяла на баланс шкільний автобус і не передає його ОТГ для підвезення дітей. Такого не може і не має бути. Все майно має бути передано».
Крім того, директор Департаменту нагадала представникам громад, що з 1 січня вже мають запрацювати інклюзивно-ресурсні центри, які можуть розміщуватися як в опорних навчальних закладах, так і в філіях. Саме ці центри мають надавати допомогу дітям з обмеженими можливостями. Таких центрів по області має бути 29. У свою чергу, Департамент освіти і науки готовий надавати методологічну підтримку таким центрам. З цією метою, в листопаді-грудні 2017 року було проведено 4 кущові семінари. У нас сформована тренерська група, яка працює за принципом "рівний - рівному". Планується проведення в цьому році тренінгів з проектного менеджменту, організації внутрішнього контролю за якістю освіти, навчання для директорів шкіл.

Також, під час семінару юрисконсульт Запорізького Центру розвитку місцевого самоврядування Тетяна Гуліян висвітлила актуальні питання передачі майна у комунальну власність ОТГ – послідовність, документальне оформлення, інвентаризації майна, зобов’язань відповідних юросіб, а також кадрові питання.

Крім того, нагадаємо, що 30 січня Запорізька облдержадміністрація проведе вже традиційний День об’єднаних громад.

 

« повернутися до списку новин