Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

Представники обласної та районних рад Запорізької області набрались знань і досвіду у фаховій майстерні з питань функціонування громад

Переглядів: 568

Українська асоціація районних та обласних рад разом з Запорізькою обласною радою втілили в життя ініціативу проведення фахової майстерні для представників обласної та районних рад на тему: «Особливості формування територіальних громад в області в умовах децентралізації», яка пройшла у Запорізькому ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування».

Депутат Запорізької обласної ради, голова постійної комісії з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою Дмитро Майстро зауважив, що процес децентралізації влади й створення громад в області відбувається досить жваво, є постійним та незворотнім, однак є ряд питань щодо подальшого функціонування районних рад на тих територіях, де громади повністю «покрили» відповідні райони.

- До нашої профільної комісії звертаються депутати, голови районних рад із запитаннями: чи будуть районні ради, чи будуть голови райрад, які функції виконуватимуть тощо. Я розумію, що ці питання мають бути вирішені у законодавчому полі. Також важливим питанням є розпорядження землями за межами об’єднаної громади – на даний момент це питання не вирішено законодавчо, а також питання державної субвенції, адже вона не передбачена для селищ міського типу. Ці питання, питання невідповідності створених громад Перспективному плану турбують найбільше, і я сподіваюсь, що представник Української Асоціації районних та обласних рад дасть роз’яснення про процеси, що відбуваються в державі, та відповість на всі наші питання, - зазначив Дмитро Майстро.

Модератором зустрічі став експерт Української асоціації районних та обласних рад Олександр Даниленко. Під час зустрічі обговорено питання нормативно-правового забезпечення реформи органів місцевого самоврядування та децентралізації влади та стан й перспективи об’єднання громад області.

« повернутися до списку новин