Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

З В І Т голови Веселівської районної ради Цвіліховського О.Л. про свою діяльність за період з грудня 2015 по грудень 2016 року

Переглядів: 464

Відповідно до пункту 17 частини 6 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова районної ради щорічно звітує перед радою про свою діяльність, у тому числі про виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», про здійснення державної регуляторної політики виконавчим апаратом районної ради.

 

 

Свою діяльність у 2016 році районна рада та голова районної ради  здійснювали відповідно до Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», актів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, інших нормативно-правових актів, на підставі плану роботи районної ради на 2016 рік, який був складений з урахуванням пропозицій депутатів, постійних комісій, районної державної адміністрації та затверджений рішенням районної ради від 10.12.2015 р. № 29.

 

Насамперед, хочу наголосити, що звітній період був непростим. Впровадження реформ в Україні, війна на Сході, складна економічна і політична ситуація. Це був час викликів і прагнень - більших, ніж ті, з якими ми зіткнулися в попередні роки.

 

25 жовтня 2015 року також відбулася вагома політична подія у житті держави - чергові місцеві вибори. Вибори до обласних, районних, міських, районних у містах рад проводилися за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій.

 

Для простих громадян місцеві вибори дали реальну можливість вплинути на хід суспільних процесів через їхнє волевиявлення, обрати представницьку владу, яка буде провісником реальних змін у країні.

Дякую, що довірили керувати депутатським корпусом районної ради.

 

За звітний період депутати районної ради спільно із районною державною адміністрацією, відповідними органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, а також з громадськістю у своїй діяльності керувалися основним критерієм – спрямування зусиль на забезпечення стабільної роботи реального сектору економіки, вирішення соціальних проблем місцевого населення.

 

Відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Регламенту роботи Веселівської районної ради сьомого скликання головою районної ради за звітний період значна увага приділялася забезпеченню підготовки та проведення сесій районної ради.

Завдяки виваженій, конструктивній позиції депутатів районної ради, обраних від різних політичних сил, нам в цілому вдалося зосередитися на послідовному вирішенні невідкладних соціально-економічних проблем району.

За звітний період проведено 12 сесій районної ради – 6 чергових                  та 6 позачергові, на яких прийнято 194 рішення.

 

На розгляд ради вносились, як правило, актуальні питання  соціально-економічного і культурного розвитку району, формування районного бюджету, підвищення ефективності використання майна об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища району, кадрові питання, питання, пов’язані з роботою об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища району, підтримкою правоохоронних органів, інші.

 

За звітний період депутатами затверджено 18 районних Програм, внесено зміни до 31 Програми. Серед найважливіших: схвалено Програму економічного, соціального та культурного розвитку Веселівського району на 2016 рік; Програму ремонту, будівництва, реконструкції об’єктів інфраструктури Веселівського району на 2016 рік; Програму «Забезпечення пожежної безпеки території та населених пунктів Веселівського району на 2016-2019 роки; Програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа на 2016-2018 роки.

 

У час, коли рівень життя наших громадян, на жаль ще залишається низьким, предметом особливої уваги районної ради є реалізація  Програми  надання депутатами районної ради одноразової  грошової допомоги громадянам за рахунок коштів районного бюджету  на 2016-2020 роки.

 

Програма передбачає оперативне та ефективне забезпечення активної участі депутатів районної ради в житті територіальних громад, вирішення проблем виборців, зокрема надання матеріальної допомоги громадянам району, що знаходяться у складних життєвих ситуаціях.

 

Депутатський фонд по Програмі складає 5000 грн. на одного депутата, це дало змогу 152 жителям  району (станом на 01.11.2016 р.) отримати допомогу на лікування та вирішення соціально-побутових проблем.

 

Важливим складником роботи районної ради є діяльність постійних комісій, чия плідна робота в міжсесійний та сесійний періоди забезпечує здійснення районною радою визначених чинним законодавством повноважень.

 

Постійна комісія з питань бюджету під головуванням                           Масалова Віктора Володимировича активно працювала впродовж всього звітного періоду. Депутатами погоджувалися розпорядження голови районної державної адміністрації щодо змін доходної та видаткової частин районного бюджету, обсягів міжбюджетних трансфертів з Державного бюджету України, здійснення їх розподілу та перерозподілу між бюджетами сільських рад, головними розпорядниками коштів. Також депутати опрацьовували фінансування районних програм за участю керівників відповідних структурних підрозділів районної державної адміністрації.

 

Постійною комісією з питань з питань промисловості, розвитку агропромислового комплексу, яку очолює Волков Сергій Гаврилович, розглядалися питання виконання екологічної Програми та Програми розвитку тваринництва, опрацьовано звіт голови районної державної адміністрації з питань делегованих повноважень в галузі сільського господарства та діяльності землевпорядних органів на території Веселівського району.

 

Постійною комісією з гуманітарних питань, яку очолює                           Федоров Олег Вікторович, розглядалися питання підготовки закладів освіти до роботи в осінньо-зимовий період, контролю за виконанням заходів районних програм з питань розвитку освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури і спорту, а також пропозиції головних розпорядників коштів щодо фінансування вищезазначених напрямків, звіти щодо виконання цільових програм. Депутати розглядали питання оптимізації мережі загальноосвітніх навчально-виховних закладів.

На постійному контролі  комісії перебувають питання надання допомоги хворим нефрологічного профілю та хворим на цукровий діабет.

 

Постійною комісією з питань комунальної власності, яку очолює Дундук Георгій Васильович, розглядалися питання передачі в орендне користування комунального майна, переглядалася Програма приватизації та відчуження об’єктів комунальної власності, вирішувалися питання про передачу штатних одиниць ЦПМСД. Також заведена практика проводити огляд депутатами майна перед його списанням.

 

Постійні комісії районної ради також використовували практику проведення спільних засідань з метою комплексного розгляду питань соціально-економічного та культурного розвитку Веселівського району.

 

З листопада 2016 року депутати почали звітували перед виборцями про свою роботу, про що на одній з наступних сесії ради буде надана детальна інформація.

 

Одним із найбільш важливих напрямків роботи районної ради є збереження та підвищення ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селища району. З цією метою відділом з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату районної ради розроблені та затверджені всі необхідні нормативно-правові документи, здійснюється належний облік майна, звітність та аналіз його використання. Оформлено право постійного користування земельною ділянкою під адміністративною будівлею районної ради.

 

Станом на 01.01.2016 р. у спільній власності територіальних громад перебувало 17 юридичних осіб, з яких 5 комунальних підприємств,  12 бюджетних закладів та установ, у 2-х закладах з яких призупинено роботу.

 

З метою створення умов відкритості й прозорості у роботі щодо добору і розстановки керівних кадрів у комунальних підприємствах, закладах та установах, що є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селища району, розпорядженням голови районної ради від 08.11.2016 № 26-р створена комісія з кадрових питань при голові районної ради, до складу якої увійшли голови постійних комісій районної ради та члени постійних комісій, які виявили бажання взяти участь в роботі комісії. У 2016 році проведено 3 засідання комісії з кадрових питань.

 

Відділом з питань спільної власності територіальних громад виконавчого апарату районної ради систематично здійснюється аналіз фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств. У 2016 році проводилися наради за участю керівництва районної ради з метою вивчення показників фінансових планів комунальних підприємств.

 

Впродовж 2016 року за результатами роботи комунальних підприємств до районного бюджету надійшло податку на прибуток 57,009 тис. грн.

 

Систематично здійснювався контроль за виконанням керівниками підприємств, установ та закладів умов контрактів, забезпеченням реалізації вимог Положення про порядок відчуження та списання майна, оренди нерухомого майна.

 

У звітному періоді вирішено питання ремонту спортивної зали та даху будівлі Калинівської ЗОШ. Для вирішення питання було залучено народного депутата Валентирова С.В. За його підтримки розроблено кошторисну документацію на ремонт покрівлі школи. Спільно з районним депутатом Шкрумом А.П. та головою сільської ради Фарзаєвим М.А. було обговорено та прийнято рішення по ремонту Калинівської ЗОШ. З районного бюджету було виділено 82 тис. грн. на ремонт спортивної зали. Депутатом ВРУ виділено 430 тис. грн. на ремонт покрівлі школи.

 

Також районна рада прийняла участь у будівництві дитячого майданчика у селі Новоуспенівка, який збудовано та відкрито за кошти сільської громади та депутата Валентирова С.В.

 

Після утеплення будівель Новоуспенівської ЗОШ та Веселівської ЗОШ № 2, завершальну роботу по ремонту шкіл проведено за рахунок інших джерел, а саме: ремонт Веселівської ЗОШ № 2 - за рахунок ОТГ, Новоуспенівської ЗОШ – за допомогою жителів с Новоуспенівка. На даний час роботи майже завершені.

 

В Новоуспенівській ЗОШ проведено модернізацію комп’ютерної техніки. Заплановано проведення модернізації в інших школах району.

 

Також з районного бюджету виділено кошти на реалізацію програми спортивний футбольний майданчик у Менчикурівській ЗОШ.  

 

На прохання працівників РАЦС, яким у 2014 році Запорізьким управлінням були надані 3 кондиціонери, районною радою надано допомогу у їх встановленні не за рахунок бюджетних коштів.

 

Під керівництвом районної ради була анонсована зустріч жителів району з директором Фонду підтримки житлового будівництва на селі Любім Л.С. та його працівниками. В ході зустрічі була надана вичерпна інформація про пільгові кредити, які надає Фонд.

 

На сьогоднішній день з метою економії бюджетних коштів, а головне, для створення комфортних умов в навчальних закладах району, районна рада пропонує перевести навчальні заклади на оплату за гігакалорії. Це дасть можливість зекономити на тендерах, заробітній платі кочегарів. Для контролю за поставкою теплоносія планується поставити такий собі клімат-контроль, який дасть можливість регулювати температуру в приміщенні, щоб уникнути опалення приміщення понаднормово, а саме споживачам тепла самим встановлювати температурний режим в будь-якій кімнаті.

 

Також проводилася робота по ремонту приміщення районної ради, а саме були відремонтовані жалюзі в малому залі засідань, кабінеті голови та кабінетах відділів районної ради. Замінено двері в кабінетах районної ради та в орендованих кабінетах районної державної адміністрації. Зашпакльовані та пофарбовані стіни коридору. Зроблено ремонт санітарної кімнати. Зроблено ремонт вентиляційних решіток на даху будівлі. Замінено старі вікна в кабінетах та у великому залі засідань. Встановлено два кондиціонери в кабінетах районної ради. Для покращення якості роботи працівників районної ради була придбана організаційна техніка, принтери, ноутбук, проведено модернізацію комп’ютерів.

 

В 2016 році було затверджено 16 районних програм.

 

На четвертій сесії районної ради 24 грудня 2015 року був затверджений районний бюджет на 2016 рік та прийнята Програма соціально-економічного та культурного розвитку Веселівського району на 2016 рік.

 

Відповідно до вимог статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» голова районної ради протягом звітного періоду забезпечував організацію контролю за виконанням районних цільових програм, в тому числі постійними комісіями районної ради.

 

Відповідно до плану роботи на 2016 рік районна рада сьогодні розглядатиме звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців 2016 року.

 

За звітний період до районної ради за допомогою із різних питань звернулося 54 особи.

Питання стосувалися незручності для наших громадян розклад руху поїздів. Звернувшись до начальника Запорізької дирекції залізничних перевезень, питання було вирішено.

Декілька питань стосувалися допомоги в забезпеченні дровами для опалення на зимовий період окремих громадян. Надано допомогу.

Надано сприяння у пролонгації договорів оренди земельних ділянок та надано допомогу з інших питань.

 

Із створенням в нашому районі ОТГ ми перейшли в іншу фазу розвитку району, з однієї сторони громада, з іншої сільські ради. Хоч мешканці ОТГ від зміни назви суттєвих змін не зазнали. Обіцяні повноваження (земля) змінились на папері, на наступний рік також з бюджету ОТГ забирають акцизний збір. Підприємства, які працюють на території ОТГ, а зареєстровані за її межами, податки сплачують по місцю реєстрації.

По питанню створення інших громад на території нашого району питання непросте. На сьогоднішній день найбільша вірогідність та ефективність створення один район одна громада. Тому, що в наш час вижити може та громада, де створена інфраструктура і є матеріально-технічна база.

Питання децентралізації і створення інших ОТГ нашого району неодноразово обговорювалось з головами сільських рад. Їхні думки по даному питанню неоднозначні.

 

Не залишалась районна рада осторонь і від спортивного життя району. За звітний рік було проведено 2 волейбольних турніру на призи Веселівської районної ради. Один був проведений весною, інший в грудні місяці за участю 6 команд. Також в травні районна рада брала участь в обласній спортивній спартакіаді органів місцевого самоврядування, що відбувся у смт. Кирилівка на базі відпочину «Галатея» 19-20 травня, де зайняла перше призове місце по волейболу та 3 призове місце по міні-футболу.

Загалом команда зайняла п’яте загальнокомандне місце. Також, районна рада і депутатський корпус прийняв участь у допомозі в поїздці до Грузії команди нашого району з масреслінгу, які потім стали бронзовими призерами чемпіонату світу в Киргизстані.   

 

Серед головних напрямків роботи районної ради - забезпечення виконання вимог чинного законодавства у сфері регуляторної політики. Згідно з регламентом роботи районної ради повноваження у здійсненні державної регуляторної політики покладено на комісію з питань спільної (комунальної) власності територіальних громад селища та сіл району та побутового і торговельного обслуговування населення ( відповідальна постійна комісія).

План діяльності Веселівського районної ради сьомого скликання з підготовки проектів регуляторних актів на 2016 рік був розміщений на сторінках друкованого засобу масової інформації – в газеті «Колос» у десятиденний термін з дня його затвердження, чим були виконані вимоги частини третьої статті 7 та статті 13 Закону «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

План діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2016 рік був затверджений рішенням районної ради 16.11.2015 р. № 9.

         Рішенням № 29 від 29.09.2016 р. внесені зміни до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, а саме прийнято рішення про розробку нормативно-правових документів з питань орендних відносин для об'єктів, що відносяться до спільної власності територіальних громад сіл, селища Веселівського району.

На даний час підготовлено аналіз регуляторного впливу щодо обґрунтування проекту регуляторного акта, розроблено методику розрахунку орендної плати за майно спільної власності територіальних громад, розроблено порядок передачі в оренду нерухомого майна, що є спільною власністю територіальних громад, розроблено порядок проведення конкурсів на право укладання договорів оренди майна спільної власності територіальних громад.

З урахуванням наведеного вище можна зробити висновок, що робота виконавчого апарату районної ради у сфері державної регуляторної політики у 2016 році здійснювалася належним чином і в рамках Законів України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

На виконання вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про доступ до публічної інформації», у 2016 році до районної ради надійшло 2 запита про доступ до публічної інформації.

Районною радою надано інформацію на запит про доступ до публічної інформації громадській організації «Суспільне око» м. Київ, яке надійшло електронним листом 03.08.2016 р.

05.10.2016 р. надано відповідь на запит про доступ до публічної інформації № 18 від 05.10.2016 р. Державному підприємству «Національна енергетична компанія «Укренерго». 

 

Веселівська районна рада буде і надалі працювати спільно із органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськістю для вирішення важливих для нашого району питань, продовжувати діалог з представниками малого та середнього бізнесу, працювати відкрито і прозоро для підвищення рівня життя мешканців нашого краю.

« повернутися до списку новин