Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

Веселівське бюро правової допомоги

Переглядів: 441

                      вул. Центральна, б. 202, смт Веселе 

                                              Запорізька  область,72202

                                               т: (06136) 21228  

                                                WWW: legalaid.gov.ua

 

 

 

Розірвання шлюбу.

   На жаль, у житті кожної людини може наступити такий неприємний етап, як розірвання шлюбу або по-народному – «розлучення». До відділу «Веселівське бюро правової допомоги» Мелітопольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги тільки за 1 декаду жовтня 2016 року надійшло 6 звернень з цього питання. Тож розглянемо зазначене питання.

   Законодавство України визначає наступні способи розірвання шлюбу – позасудовий, а саме через відділи державної реєстрації актів цивільного стану або суд.

   Порядок розлучення залежить від наявності спільних дітей, згоди іншого з подружжя та інших факторів.

   Оформити через відділи державної реєстрації актів цивільного стану (далі – відділи) можливо при наявності двох складових:

   1) відсутність спільних дітей (мова йде саме про спільних дітей, наявність дітей від іншого шлюбу не враховується);

   2) взаємна згода на розлучення.

   Подружжю необхідно звернутися відділу за місцем реєстрації (прописки) будь-якого з них і подати обопільне заяву, при цьому необхідно сплатити держмито та заповнити відповідний бланк заяви.

   Оскільки держава покликана захищати інститут шлюбу і сім'ї, розлучення здійснюється не відразу. Подружжю дається місяць на роздуми, протягом якого заява про розірвання шлюбу може бути відкликано. Якщо все ж чоловік і дружина не передумали, то вони знову звертаються до відділу після закінчення місячного терміну, для того, щоб остаточно розірвати свої стосунки.

   Документом, який підтверджує факт розлучення, є свідоцтво про розірвання шлюбу. При цьому шлюб вважається розірваним з дня видачі зазначеного свідоцтва. Не слід забувати, що той з подружжя, який змінював прізвище при реєстрації шлюбу, має право залишити собі колишнє прізвище або змінити на те, яке було до шлюбу.

   Законодавство передбачає, що якщо один із подружжя, з якихось причин, не має можливості приїхати для подання заяви про розірвання шлюбу, таку заяву може бути оформлене у нотаріуса.

   Стаття 107 Сімейного кодексу України передбачає, що розірвання шлюбу через відділи можливо за заявою одного з подружжя, у двох випадках: якщо хтось із подружжя визнаний безвісно відсутнім; якщо чоловік або дружина визнаний недієздатним. У разі якщо хтось із подружжя засуджений за вчинення злочину, все одно доведеться звертатися до суду.

   Оформити розлучення через суд можливо при наступних умовах:

   1) наявність у подружжя спільних малолітніх або неповнолітніх дітей;

   2) за відсутності згоди когось із подружжя.

   Зверніть увагу, що Сімейний кодекс України забороняє розірвання шлюбу, у разі якщо у подружньої пари є малолітня дитина до 1 року.

   Для розірвання шлюбу в судовому порядку необхідно скласти позовну заяву, яка повинна відповідати вимогам законодавства, а саме статей 119, 120 Цивільного процесуального кодексу України. Якщо позовна заява чомусь суперечить зазначеним нормам закону, то суд може зобов'язати позивача усунути невідповідності вимог закону або повернути такий позов заявника. Щоб уникнути втраченого часу і нервів, краще звернутися до послуг юриста, який правильно складе позовну заяву і подасть її до суду.

   Якщо Вам потрібна якісна правова допомога безоплатно, на Вас чекатимуть за адресою: смт Веселе, вул Центральна,202 (приміщення районного центру зайнятості), де працівники бюро нададуть фахову правову консультацію.

 

   З повагою,

 

   Заступник начальника Веселівського

   бюро правової допомоги                                                               О.А.Рєдкозубов

« повернутися до списку новин