Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

Вивчення стану виконання Програми ліквідації амброзії полинолистої

Переглядів: 445

  Зважаючи на численні звернення під час особистого прийому громадян, голова районної ради Олександр Цвіліховський особисто виїхав на територію, щоб вивчити питання стану реалізації Програми ліквідації амброзії полинолистої на території Веселівського району на 2013-2017 роки. Як показали результати поїздки, на жаль, засміченою шкідливими організмами є майже вся територія Веселівщини. Основними площами, де масово поширюються карантинні бур’яни, є території населених пунктів, узбіччя автомобільних шляхів, береги водоймищ, сміттєзвалища, різні невгіддя.

  Особливо в цьому році амброзія полинолиста часто зустрічається в посівах сільськогосподарських культур.

  Незважаючи на те, що державними фітосанітарними інспекторами серед населення області проводиться масова роз’яснювальна робота про необхідність знищення карантинних організмів, їх шкідливий вплив на здоров’я людей та довкілля з кожним днем все збільшується, а в лікарнях зростають черги хворих на алергію в період цвітіння амброзії полинолистої.

  Деякі сільські ради, підприємства, установи протягом останніх років придбали ручні бензомотокоси і намагаються самостійно боротися із шкідниками. Але узбіччя доріг продовжують «майоріти» зарослями амброзії.

  О.Цвіліховський наголосив на підвищенні відповідальності керівників місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств установ організації за збереження фіотсанітарного благополуччя підпорядкованих їм територій. Питання недопущення поширення амброзії  - це питання екологічної, економічної та продовольчої безпеки, питання здоров'я мешканців Веселівщини.

  У зв’язку з цим головою районної ради було надано доручення щодо вивчення вищезазначеного питання сесією районної ради у ІV кварталі поточного року, під час якої буде заслухано звіт районної державної адміністрації щодо виконання районної Програми ліквідації амброзії полинолистої на території Веселівського району на 2013 – 2017 роки.

« повернутися до списку новин