Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

Відбулась консультативна зустріч з питання добровільного об’єднання територіальних громад

Переглядів: 476

Реформа місцевого самоврядування - одна із найважливіших, яку повинна здійснити Україна для покращення життя свого населення та стійкого економічного зростання. Її ключовий елемент - об’єднання громад, а основна мета - забезпечити спроможність місцевого самоврядування самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. Тож, у районі проводиться активна робота щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

Так, 29 травня у районній раді відбулась консультативна зустріч з питання добровільного об’єднання територіальних громад з головами сільських рад, депутатами районної ради, яка ініційована депутатом обласної ради Голотою Ю.В. та проведена за участі консультантів регіонального відділення Асоціації міст України.

 

В зустрічі прийняли участь посадові особи Веселівської районної ради та районної державної адміністрації.

Першою до слова запрошено консультанта з юридичних питань, стратегії розвитку АМУ Трипольську Маргариту Ігорівну, яка пояснила процедуру об’єднання територіальних громад, припинення діяльності сільських рад. Зазначено, що Порядок передачі комунального майна сіл, селища територіальних громад району новоствореним територіальним громадам ще знаходиться в процесі  розробки. Також вона відповіла на питання щодо нюансів роботи старост та організації адміністративної роботи в громадах, розповіла про законодавчі новели, які підтримує АМУ.

 

 

 

 

 

 

 

З питання формування бюджетів ОТГ, їх фінансування доповіла консультант з бюджетних питань АМУ Оляніна Олександра Павлівна. Зазначено, що питання відкриття/ліквідації шкіл вирішуватимуть тільки ОТГ, більш того, за їх рішеннями також вирішуватимуться питання створення опорних шкіл в громадах.

Катерина Андріївна Костянтинова, консультант з місцевого економічного розвитку АМУ розповіла про планування стратегії розвитку громад, нюанси проектування для отримання грошей з ДФРР, надала консультації по роботі в системі публічних закупівель.

Добровільне об’єднання громад - це не простий крок, в основу якого закладено систему економічної мотивації та ініціативу самих громад до об'єднання та розвитку. Проте, реформування необхідно не заради реформи, а задля подальшого розвитку та покращення якості життя громадян. Це дасть можливість створити нову організацію влади на місцевому рівні.

« повернутися до списку новин