Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

Підсумки роботи місцевої прокуратури за 2017 рік

Переглядів: 399

Веселівським відділом Мелітопольської місцевої прокуратури підведені підсумки роботи за 2017 рік, якими встановлено наступне.

Так, за вказаний рік на 26,3 % зменшилась загальна кількість облікованих кримінальних правопорушень, з них збільшилась кількість особливо тяжких злочинів на 31,1 %, зменшилась кількість тяжких злочинів на 44,5 %.

За минулий рік вчинено та розкрито 1 вбивство, а особу причетну до його вчинення засуджено до реальної міри покарання у вигляді позбавлення волі.

На 60% зменшилась кількість вчинених кримінальних проваджень за фактом нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Також на 30,7% зменшилась кількість крадіжок, на 40% зменшилась кількість розбійних нападів, та майже вдвічі зменшилась кількість грабежів.

За 2017 рік до Веселівського районного суду направлено 93 обвинувальних актів відносно підозрюваних осіб.

Протягом звітного року судом обвинувальні акти прокурору не поверталися, винесено 1 виправдувальний вирок, який не набрав законної сили.

Прокурорами Веселівського відділу оскаржено 8 обвинувальних вироків, з яких 1 апеляційну скаргу задоволено та 1 залишено без задоволення за наслідком якої внесено касаційну скаргу. Всі інші перебувають на розгляді.

Упродовж 2017 року проведено 72 перевірки об’єктів нагляду при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

За результатами проведених перевірок прокуратурою внесено 13 документів реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 15 посадових осіб.

Протягом 2017 року прокурорами відділу прокуратури забезпечено участь у 138 судових засіданнях з розгляду питань, пов’язаних з виконанням вироків.

За рік відділом прокуратури виявлено самовільно зайнятих земель на території Веселівського району загальною площею 185 га. За результатом скоординованих дій Мелітопольської місцевої прокуратури до місцевого бюджету недобросовісними користувачами земель (фермерами) відшкодовано 266 тис. грн. встановлених збитків за самовільне використання земель сільськогосподарського призначення.

У 2017 році Веселівським відділом Мелітопольської місцевої прокуратури внесено 13 подань в порядку ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», внаслідок чого службовими посадовими особами були усунені порушення вимог вказаного закону.

За минулий рік до Веселівського районного суду направлено обвинувальний акт відносно 1 посадової особи за вчинення корупційного правопорушення.

За матеріалами Веселівського відділу прокуратури до Управління захисту економіки в Запорізькій області ДЗЕ Національної поліції України направлені матеріали для складання протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, на підставі яких до відповідальності притягнуто 5 осіб.

Протягом поточного року розглянуто 94 звернення громадян, з них направлено до інших відомств для вирішення в межах компетенції – 32.

Із загальної кількості зареєстрованих звернень, 38 – прийнято з особистого прийому, з них 5 – в’язнів в установі виконання покарання.

« повернутися до списку новин