Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

КОМІТЕТ РЕКОМЕНДУВАВ ПРИЙНЯТИ ЗА ОСНОВУ ЗАКОНОПРОЕКТ

Переглядів: 497

Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму рекомендував прийняти за основу законопроект № 6063-д щодо встановлення справедливих соціальних гарантій дітям.

Зокрема передбачено, що реорганізація або ліквідація діючих комунальних дошкільних навчальних закладів допускається тільки після громадського обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції.

Пропонується відновити норму Закону "Про дошкільну освіту", згідно з якою батьки оплачують харчування у дитсадках у розмірі, що не перевищує 60 % (у міській місцевості) та 40 % (у сільській місцевості) від вартості харчування на день. Також пропонується зобов'язати місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування забезпечувати безоплатним харчуванням усіх учнів із малозабезпечених сімей, а також учнів 1 - 4 класів.

Крім того, передбачаються зміни до Закону "Про вищу освіту" - брати участь у конкурсі за результатами вступних іспитів з конкурсних предметів до ВНЗ у межах встановлених квот мають право:

- особи (за їх вибором) із захворюваннями, які можуть перешкоджати проходженню ЗНО;

- діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;

- діти-інваліди;

- діти з багатодітних сімей (5 та більше дітей), а також особи віком від 18 до 23 років з таких сімей;

- учасники бойових дій, учасники АТО;

- діти, один з батьків яких загинув (пропав без вісті) в районі проведення АТО, бойових дій або озброєних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих там, а також внаслідок захворювання, отриманого в період участі в АТО;

- діти, один з батьків яких загинув під час масових акцій цивільного протесту або помер внаслідок отриманих поранення, контузії чи каліцтва.

Крім того, пропонується зараховувати до ВНЗ поза конкурсом членів збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах, а також чемпіонів і призерів Олімпійських та Паралімпійських ігор (за фахом у галузі фізичної культури та спорту).

У Законі "Про охорону дитинства" хочуть передбачити пільговий проїзд у розмірі не менше половини вартості квитка студентам ВНЗ і учням ПТУ у приміському пасажирському транспорті та міжміському автомобільному й залізничному транспорті територією України.

Зазначимо, цей самий законопроект стосується соціального захисту сімей з дітьми.

 

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН

« повернутися до списку новин