Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

ЮРЛІГА ВИЗНАЧИЛА ДЕСЯТКУ ВАЖЛИВИХ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ ПРАВОВИХ ПОДІЙ ПОТОЧНОГО ТИЖНЯ

Переглядів: 482

1. З липня почнуть штрафувати за вимогу печатки

З 19 липня 2017 року держорганам забороняється вимагати печатку на документах. Використання печатки у господарській діяльності - виключно право, а не обов'язок суб'єкта господарювання. Відповідний Закон № 1982-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами - підприємцями" опубліковано 19 квітня і набуває чинності через три місяці з цієї дати.

2. Держекоінспекції розширили повноваження

Повноваження Держекоінспекції розширено. Зокрема, вона здійснює контроль за видобуванням продуктів лісу, повнотою та законністю здійснених заходів щодо відтворення лісів, утриманням і розведенням диких тварин, законністю придбання у приватну власність об'єктів тваринного світу тощо. Положення про Державну екологічну інспекцію України затверджено постановою Кабміну від 19 квітня 2017 року № 275.

3. Постачальники електроенергії працюватимуть за новими правилами

Встановлено нові Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії. Ліцензіати повинні привести свою госпдіяльність у відповідність до нових вимог, затверджених постановою НКРЕКП від 13 квітня 2017 р. № 504, яка набуде чинності через два місяці з дня опублікування та вводиться в дію з 1 вересня 2017 року.

4. Змінилися правила закупівлі енергосервісу

Змінено порядок проведення відкритих торгів для закупівлі енергосервісу. Закупівлі енергосервісу здійснюються через процедуру відкритих торгів або за допомогою переговорної процедури закупівель, яка застосовується у виключних випадках. Порядок проведення закупівлі змінено Законом № 1980-VIII.

5. Прийняті в експлуатацію об'єкти будівництва обстежувати необхідно регулярно

Прийняті в експлуатацію об'єкти будівництва обстежуються з метою оцінки їх відповідності основним вимогам технічних регламентів до будівель і споруд. За результатами обстеження вживаються обґрунтовані заходи щодо забезпечення надійності й безпеки під час експлуатації об'єктів протягом усього періоду їх існування. Порядок проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об'єктів будівництва затверджено постановою Кабміну від 12 квітня 2017 року № 257.

6. Обсяги заборгованості підприємств, які погашають борги за енергоносії, перевірять територіальні комісії

Перевіркою й підтвердженням наявних обсягів заборгованості з різниці в тарифах за енергоносії підприємств, яким дозволили виплачувати заборгованість у розстрочку, займуться територіальні комісії. Типове положення про територіальні комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах затверджено наказом Мінрегіону від 15 березня 2017 року № 53.

7. Банки зобов'язані приймати ID-картки

Щоб уникнути незаконної відмови громадянам у наданні банківських послуг НБУ ознайомить співробітників, відповідальних за роботу з клієнтами, зі змінами у законодавстві в частині використання клієнтами банків ID-картки замість паперового паспорта громадянина України. Порядок встановлення особи під час здійснення касових операцій роз'яснено в листі НБУ від 18 квітня 2017 року № 50-0006/28329.

8. Оптимізовано процес ліквідації збиткових шахт

Для фінансування процесу ліквідації збиткових шахт більше не потрібно виділяти їх зі складу діючих вуглевидобувних підприємств і створювати нові юрособи. Таким чином, спрощується процес підготовки до ліквідації та скорочуються витрати на її проведення. Зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для реструктуризації вугільної та торфодобувної промисловості внесено постановою Кабміну від 12 квітня 2017 року № 266.

9. Підприємства Донецької і Луганської областей хочуть звільнити від податків

Запропоновано стимулювати залучення інвестицій у реальний сектор економіки Донецької і Луганської областей шляхом звільнення від податків на 10 років доходів підприємств із цих областей. Пільги поширюватимуться тільки на нові основні засоби і робочі місця. Відповідний законопроект № 6336 зареєстровано у ВР.

10. Імпорт електромобілів можуть на п'ять років звільнити від ПДВ

В Україні планують впровадити повний цикл виробництва електротранспорту, що дасть змогу недорого придбати "зелений" автомобіль і сприятиме розвитку бізнесу, який використовує такий транспорт. Це передбачено Концепцією розвитку ринку електротранспорту в Україні, яку презентувало Мінінфраструктури.

 

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН

« повернутися до списку новин