Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

У РАДІ ЗАРЕЄСТРОВАНО ЗАКОНОПРОЕКТ

Переглядів: 449

Запропоновано впровадити модель державної фінансової підтримки агрострахування, за якою с/г виробник сплачуватиме частину страхового платежу в розмірі 50 %, тоді як другу частину (субсидовану державою) буде перераховано страховикам через створений Аграрний страховий пул.

 

 

 

Аграрний страховий пул планують наділити такими основними функціями:

- отримувати бюджетні кошти (субсидовану державою частину страхової премії) для їх подальшого переказу страховикам;

- затверджувати стандартні страхові продукти, на підставі яких укладатимуться договори страхування;

- брати участь в управлінні коштами фінансового забезпечення страховиків;

- здійснювати розподіл коштів, призначених для компенсації (здешевлення) страхових платежів, між страховиками відповідно до укладених ними договорів страхування.

Крім того, запропоновано на рівні закону визначити особливості планування та фінансування державних програм субсидованого агрострахування в Україні. Тобто кошти на виплату субсидії для здешевлення страхових платежів щорічно передбачатимуться в Держбюджеті на відповідний рік в об'ємі, визначеному Програмою здешевлення страхових платежів.

Також буде встановлено вимоги щодо наявності у страховиків фінансового забезпечення для виконання зобов'язань перед страхувальниками та гарантій того, що кошти буде використано за цільовим призначенням.

Доступ до агрострахування з держпідтримкою надаватиметься не лише с/г підприємствам, а й особистим селянським господарствам.

Відповідні зміни запропоновано законопроектом № 6355 «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».

 

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН

« повернутися до списку новин