Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

Проект «Он-лайн будинок юстиції» запрацював по всій Україні

Переглядів: 383

23 лютого Міністерство юстиції України презентувало запуск проекту «Онлайн будинок юстиції» на всеукраїнському рівні. Тепер послугами з повторного отримання документів у сфері реєстрації актів цивільного стану, а також реєстрації та ліквідації фізичної особи-підприємця зможуть скористатися всі українці. Для цього достатньо зайти на сайт сервісу http://online.minjust.gov.ua.

«Цей проект увібрав у себе всі сервіси, які міністерство надає в електронному вигляді. Це той проект, який буде прикладом для інших міністерств стосовно того, як розбудовувати електронне врядування та спрощувати життя кожного українця», – зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

Наразі на цьому порталі доступні найбільш запитувані послуги:

– повторне свідоцтво про народження;

– повторне свідоцтво про шлюб;

– повторне свідоцтво про розірвання шлюбу;

– повторне свідоцтво про смерть;

– повторне свідоцтво про зміну імені;

– повторні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян;

– здійснення правової оцінки документів на державну реєстрацію громадської організації, зі статусом юридичної особи.

«Ще одна новація – соціальний ліфт, де кожен український юрист може залишити свою анкету і вона буде автоматично вноситися в пропозиції із заповнення вільних вакансій в системі юстиції. Також тут можна скористатися послугою «СМС-Маяк», яка передбачає можливість отримання інформації щодо будь-яких змін в реєстрах бізнесу й нерухомості щодо твого майна», – повідомив Павло Петренко.

Він також звернувся  до депутатів Верховної Ради України з проханням вже найближчого пленарного тижня прийняти один з найбільш революційних законів у сфері електронних сервісів – Закон про довірчі послуги, який був розроблений Мін’юстом спільно з експертним середовищем. «Це той закон, який фактично не просто відкриває можливість для всіх державних органів створити систему електронного врядування і запустити онлайн сервіси, а робить це їх обов’язком. Для українця – це можливість через мобільний телефон чи інший гаджет отримати будь-яку послугу. Якщо він буде прийнятий, Україна в найближчі роки має шанс увійти до клубу найбільш просунутих у сфері електронного врядування країн», – заявив очільник Мінюсту.

 

За матеріалами сайту Мінюсту  

 

Юридичий відділ Веселівської районної ради 

« повернутися до списку новин