Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

До уваги жителів Веселівського району

Переглядів: 179

(завантажити)

Запроваджено новий онлайн-сервіс підписання даних, перевірки електронного підпису та повторного формування сертифікатів за електронним запитом

На офіційному інформаційному ресурсі Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДФС запроваджено новий онлайн-сервіс підписання даних, перевірки електронного підпису та повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом.

Сервіс дозволяє підписати електронні дані, перевірити електронний підпис, повторно сформувати сертифікати відкритого ключа за електронним запитом.

Скористатися онлайн-сервісом повторного (дистанційного) формування сертифікатів можуть клієнти, які мають чинні сертифікати, незмінні реєстраційні дані, що вносяться до сертифіката та особистий ключ яких не є скомпрометований.

Програма призначена для застосування на комп’ютерній техніці клієнтів АЦСК ІДД ДФС та виконує наступні функції:

- накладення кваліфікованого електронного підпису чи печатки на будь-яку інформацію в електронному вигляді (текстові, відео-, аудіо- файли, файли баз даних тощо), а також для криптографічного захисту інформації, шляхом її направленого шифрування;

- генерацію ключів заявників АЦСК ІДД ДФС, резервне копіювання особистого ключа з одного носія ключової інформації на інший, знищення особистого ключа;

- перевірку сертифіката користувача;

- формування та передачу до АЦСК ІДД ДФС запиту на блокування/скасування сертифіката користувача;

- доступ до сертифікатів АЦСК ІДД ДФС, серверів АЦСК ІДД ДФС, сертифікатів інших користувачів та списку відкликаних сертифікатів з метою перегляду, пошук сертифікатів користувачів у файловому сховищі, визначення статусу сертифікатів користувачів, перевірку цілісності сертифікатів.

Актуальна версія засобу кваліфікованого електронного підпису чи печатки "ІІТ Користувач ЦСК-1" та настанова користувача доступна для завантаження за посиланням:http://acskidd.gov.ua/korustyvach_csk

Затверджено типову форму договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства

Міністерство аграрної політики та продовольства України наказом від 05.04.2019 № 177 "Про затвердження типової форми договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства" затвердило типову форму договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Типову форму договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства затверджено на виконання Закону України "Про фермерське господарство" від 19.06.2003 №973-IV (зі змінами).

Відповідно до ст. 8 1 Закону "Про фермерське господарство" сімейне фермерське господарство без статусу юридичної особи організовується фізичною особою самостійно або спільно з членами її сім'ї на підставі договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства.

Договір про створення сімейного фермерського господарства укладається фізичною особою спільно з членами її сім'ї в письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню за місцем розташування майна та земельних ділянок фермерського господарства.

Декларація про створення сімейного фермерського господарства (у разі одноосібного ведення такого господарства) складається фізичною особою самостійно в письмовій формі.

Головою сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи є член сім'ї, визначений договором (декларацією) про створення сімейного фермерського господарства, який реєструється як фізична особа - підприємець.

Після укладання (складання) договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства голова сімейного фермерського господарства має зареєструватися як фізична особа - підприємець або зареєструвати зміни до відомостей про фізичну особу - підприємця в порядку, встановленому законом.

 

Фізична особа продає будинок. Який порядок оподаткування?

Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної статтею 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

При цьому зазначена умова щодо перебування такого майна у власності платника податків понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Дохід, отриманий платником податку від продажу протягом звітного податкового року більш як одного з зазначених об’єктів нерухомості, або від продажу об’єкта нерухомості, не зазначених у такому переліку, підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5%.

Отже, якщо, наприклад, продаються житловий (садовий) будинок та земельна ділянка, на якій розташований такий будинок, окремими цивільно-правовими договорами, то такі операції розглядаються як продаж більш як одного з об’єктів протягом звітного податкового року, що призводить до оподаткування за ставкою 5 відсотків.

Зазначена норма передбачена  ст. 172 Податкового кодексу.

На Запоріжжі за ухилення від сплати податків у великих розмірах розпочато 21 кримінальне провадження

З початку року в сфері економіки Запорізького регіону співробітники податкової міліції викрили 42 злочини, 28 з яких належать до категорії тяжких. За фактами ухилення від сплати податків і зборів в особливо великих розмірах розпочато 21 кримінальне провадження.

За результатами розслідування сім справ з обвинувальним актом направлено до суду, ще два матеріали – для звільнення осіб від кримінальної відповідальності у зв'язку з повним відшкодуванням збитків на суму 7,8 мільйона гривень.

Серед резонансних справ – ліквідація міжрегіонального "конвертаційного центру". Оперативники встановили, що упродовж 2018-2019 років його організатори проконвертували понад 320 мільйонів гривень. За результатами відпрацювання контрагентів "конвертаційних центрів" та фіктивних суб'єктів господарювання до бюджету стягнуто 8,8 мільйона.

У сфері державних закупівель співробітники оперативних підрозділів викрили чотири злочини, один з яких – за фактом ухилення від оподаткування в особливо великих розмірах. Після проведених перевірок до бюджету повернено 1,5 мільйона.

У митній сфері в рамках операції "Рубіж" співробітниками оперативних підрозділів виявлено сім порушень, у тому числі три випадки несплати податків у великих розмірах. За результатами проведених заходів до державної казни додатково спрямовано 6,1 мільйона гривень митних платежів.

У рамках операції "Акциз" із незаконного обігу вилучено товарів підакцизної групи на суму 26,5 мільйона. Згідно із судовими рішеннями конфісковано продукції загальною вартістю 2,2 мільйона.

Не подав декларацію про майновий стан і доходи - сплати штраф!

          Мелітопольське управління ГУ ДФС у Запорізькій області звертає увагу на те, що громадянам, які у 2018 році отримали дохід:

- у вигляді спадщини чи дарунку майна від осіб, що не є членами родини першого та другого ступенів споріднення;

 - у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, (анульованого) прощеного кредитором за його самостійним рішенням,

та які відповідно до пункту 179.1 статті 179 Податкового кодексу України від 02.12.10 №2755-VI зі змінами і доповненнями ( далі – ПКУ) не подали річну декларацію про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація), необхідно звернутись до Центру обслуговування платників Мелітопольського управління  ГУ ДФС у Запорізькій області для отримання консультаційної допомоги та подачі податкової декларації.

            У випадку ненадання податкової декларації згідно з вимогами підпунктів 78.1.2 та 78.1.4 пункту 78.1 статті 78 ПКУ органи фіскальної служби використають право на проведення позапланової перевірки під час проведення якої контролюючий орган:

            - самостійно визначає суму податкового зобов’язання;

- застосовує штраф у розмірі 25 відсотків від суми визначеного податкового зобов’язання, а при повторному протягом 1095 днів порушенні – штраф у розмірі 50 відсотків суми визначеного податкового зобов’язання (пункт 123.1 статті 123 ПКУ);

- застосовує штраф у розмірі 170 грн. за неподання податкової декларації, а при повторному порушенні протягом року – штраф у розмірі 1020 грн.( пункт 120.1 статті 120 ПКУ).

162 декларанта скористались правом на повернення частини сплаченого податку на доходи фізичних осіб

Як повідомив начальник Мелітопольського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Валерій Літинський, за чотири місяці проведення цьогорічної кампанії декларування доходів, отриманих протягом 2018 року, 162 громадянина задекларували до повернення з бюджету 254,5тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Так, 123 особи скористувались правом на отримання податкового кредиту за оплату на навчання на суму 188,2тис. грн., 2 громадянам компенсується 3,7тис. грн. за сплаченими відсотками іпотечного кредитування та на придбання доступного житла, 26 декларантів отримають 59,5тис. грн. за договорами довгострокового страхування життя, 1 фізособі буде виплачено 3,1тис. грн. за витратами на оплату допоміжних репродуктивних технологій.

Валерій Ліитинський нагадав, що громадяни можуть скористатися правом на отримання податкової знижки за наслідками 2018 року до 31 грудня 2019 року.

За 4 місяці 2019 року в Мелітопольському управлінні ГУ ДФС у Запорізькій області надано майже 7 тисяч адміністративних послуг

Протягом  січня – квітня п.р. платникам податків та громадянам, які звертались до Центру обслуговування платників Мелітопольського управління ГУ ДФС у Запорізькій області  (далі – ЦОП), надано  6832 адміністративні послуги. Про це повідомив начальник Мелітопольського управління ГУ ДФС у Запорізькій області Валерій Літинський.

Частіше за все громадяни звертались до ЦОП з метою отримання картки платника податків і внесення до паспорта даних про реєстраційний номер облікової картки – 3,1тисяча звернень або 45,2відс. наданих адмінпослуг. Також впродовж 4 місяців 2019 року на 1028 запитів громадян було надано відомості про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків, що складає 15 відсотків від загальної кількості адміністративних послуг. Крім цього, працівниками ЦОП було надано 847 витягів з реєстру платників єдиного податку та 144 довідки про сплату податкових зобов’язань платником податку – резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, та про відсутність податкових зобов’язань, зареєстровано 475 платників єдиного податку, 517 книг обліку доходів та книг обліку доходів і витрат платникам єдиного податку, 411 книг обліку розрахункових операцій та 104 реєстратори розрахункових операцій тощо.

Валерій Літинський звернув увагу на те, що в ЦОП Мелітопольського управління ГУ ДФС у Запорізькій області  платники податків та громадяни можуть отримати консультації, а також інформаційні та адміністративні послуги.

« повернутися до списку новин