Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

ЗАКОНИ МАЮТЬ БУТИ ПРИЙНЯТІ ВР НА ЦІЙ СЕСІЇ

Переглядів: 456

Кабінет Міністрів затвердив пакет законопроектів щодо впровадження реформи фінансування медичної галузі:

1. «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів»

Передбачено створення нового механізму фінансування медичних послуг і лікарських засобів за рахунок бюджетних коштів через систему державного солідарного медичного страхування.

Гарантований обсяг медпослуг і ліків, вартість яких покривається страхуванням, закріплюється законом у державному гарантованому пакеті. У рамках цього пакета покривається повна вартість послуг екстреної, паліативної, первинної допомоги. Частково покривається вартість платних послуг на вторинному (спеціалізованому) та третинному (високоспеціалізованому) рівнях. Конкретний перелік послуг і лікарських засобів, що входять до гарантованого пакета, щорічно затверджується Кабміном. Страховиком та єдиним замовником буде новий орган - Національна служба здоров'я.

У разі прийняття Закон набере чинності через місяць з дня офіційного опублікування. До 31 грудня 2017 року дія Закону поширюватиметься тільки на первинний рівень фінансування медпослуг і ліків, а повністю система має запрацювати у 2019 році.

2. «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо витрат на первинну медичну допомогу»

Статті, що визначають розмежування витрат між бюджетами, приводяться у відповідність до нової моделі фінансування первинної медичної допомоги та системи громадського здоров'я. До переліку витрат, що фінансуються з держбюджету, включаються: нова програма фінансування послуг первинної допомоги уповноваженим центральним органом виконавчої влади; державні програми громадського здоров'я і заходи щодо подоланню загроз і наслідків надзвичайних ситуацій, які можуть здійснити негативний вплив на здоров'я населення (епідемії, спалахи інфекційних хвороб тощо). Місцевій владі надається можливість здійснювати витрати на формування місцевих програм і розвиток закладів охорони здоров'я, навіть якщо поточні витрати на реалізацію заходів здійснюються з держбюджету.

3. Зміни до Основ законодавства України про охорону здоров'я (статті 3, 8 і 35)

Громади зможуть створити власну мережу установ первинної допомоги. Це розширить коло суб'єктів надання первинної допомоги, у тому числі включить до нього постачальників первинної медичної допомоги всіх форм власності.

4. «Про додаткові державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів особам, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в антитерористичній операції та забезпечують її проведення»

Передбачена повна оплата за рахунок коштів держбюджету солідарного медичного страхування медичних послуг і лікарських засобів, передбачених деталізованим описом, які потрібні для лікування поранень, контузій або каліцтв, отриманих учасниками АТО, а також для осіб, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих в АТО.

Прийняття законопроектів на поточній парламентській сесії (травень 2017) разом з поправками до чинного держбюджету дасть змогу:

- почати фінансування із середини 2017 року;

- закласти до Держбюджету-2018 новий принцип фінансування для стаціонарів;

- розрахувати гарантований пакет медичних послуг для гарантування в 2019 році пакета медичних послуг на усіх рівнях.

на основі матеріалів ЛІГА: ЗАКОН

 

Юридичий відділ Веселівської районної ради 

« повернутися до списку новин