Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

АНАЛІЗ стану криміногенної ситуації на території Веселівського району за 2016 р

Переглядів: 365

Територію Веселівського району обслуговують 53 штатних працівника відділення поліції, станом на 31 грудня 2016 року вакантними залишаються 7 посад.

Протягом 2016 року до Єдиного обліку Веселівського відділення поліції зареєстровано 2846 заяв і повідомлень громадян про вчинені
кримінальні правопорушення та інші події (динаміка склала 7% (у 2015 – 2660)).

З числа зареєстрованих до ЄО заяв – 250 надійшло з ознаками кримінального правопорушення, питома вага яких склала 8,8% (динаміка
-12,6% (у 2015 – 286)).

 

 

Вжитими заходами з числа зареєстрованих кримінальних правопорушень було розкрито 62,4% (по області – 22,8%).

Станом на сьогоднішній день рівень злочинності на 1000 чоловік по Веселівському району є самим низьким в області, як взагалі по
вчиненим кримінальним правопорушенням – 11,5 (по області – 27,2), так і в одному з най поширених видів кримінальних правопорушень крадіжка – 6,2 (по області – 17,6).

Аналізуючи стан злочинності за останні 3 роки можна дійти висновку, що заходи які вживаються працівниками поліції до поліпшення криміногенної ситуації в районі, направлені в потрібному напрямку, за вказаний період рівень злочинності зменшився майже у 2 рази, як взагалі по кримінальним правопорушенням так і по крадіжкам (у 2013 рівень злочинності – 22,3 та 11,2 відповідно). В абсолютних цифрах – 1136 злочинів, з них 331 крадіжок у 2013 році, проти 400 злочинів, з них 163 крадіжок у 2016 році.

За порушення публічної безпеки та порядку протягом 2016 року було складено 293 адміністративних протоколи, з них розглянуто та прийнято рішення:
- відділенням поліції – 61;
- судами – 218;
- адміністративними комісіями – 14.

До правопорушників, які були притягнуті до адміністративної відповідальності, застосовувалось: попередження – 85, штраф – 124, адміністративний арешт – 27, громадські роботи – 71.

Загальна сума накладених штрафів – 14002 грн., стягнуто – 7052 грн.

На обліках працівників превентивної діяльності перебуває 330 осіб, з яких:
– раніше судимих – 148;
– піднаглядних – 8;
– "формальників" – 20;
– засуджених без позбавлення волі – 76;
– осіб,які вчиняють насильство в сім’ї – 78.

Під час зустрічей з депутатами, ініціювались питання реалізації програм «Профілактики правопорушень та забезпечення громадської безпеки на території району», як наслідок рішеннями відповідних сесій – Веселівської районної ради та селищної територіальної громади і
сільських рад району затверджені орієнтовні обсяги та джерела фінансування регіональних бюджетних програм.

Керівництвом відділення поліції разом з головами – Веселівської райдержадміністрації та районної ради, було напрацьовано спільний проект рішення щодо встановлення правового статусу лісосмуг та запропоновано його прийняти депутатам всіх сільських рад району. На
сьогоднішній день зазначене рішення було прийняте депутатами 7 сільських рад – Новоуспенівської, Матвіївської, Запорізької, Зеленогаївської, Корніївської, Гоголівської та Таврійської, в результаті чого, лісові насадження на території цих сільських рад отримали свого власника в особі відповідних комунальних підприємств.

Відділенням поліції порушено кримінальне провадження за фактом незаконної порубки лісових насаджень на території району.
Тільки протягом жовтня-грудня 2016 року було виявлено 7 таких фактів, вилучено близько 12 кубів деревини, арештовано 7 причепів та вилучено 6 пил. Наразі виживаються заходи щодо притягнення винних осіб до адміністративної, кримінальної відповідальності.

Аналіз та вивчення стану криміногенної ситуації показує, що оперативна обстановка в районі залишається контрольованою, послідовне нарощення зусиль на пріоритетних напрямках діяльності сприяє закріпленню та розвитку певних позитивних тенденцій.

Головним пріоритетом роботи поліції Веселівського району на сьогоднішній день залишається забезпечення у районі мінімального рівня злочинності.

 

Юридичий відділ Веселівської районної ради 

« повернутися до списку новин