Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

Мелітопольською місцевою прокуратурою узагальнено стан законності та боротьби зі злочинністю на території Веселівського району у 2016 році.

Переглядів: 432

Загальні показники злочинності на території району.

Згідно зі статистичними даними у 2016 році слідчим відділенням Веселівського відділення поліції розпочато 394 кримінальних провадження проти 516 за аналогічний період часу 2015 року (-31%). Кількість вчинених особливо тяжких злочинів складає 6, з них за ст. 121 КК України - 5, ст. 115 КК України - 1.

Протягом 2016 року задокументовано 8 злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних речовин.

До суду направлено 68 обвинувальних актів. Закрито розслідуванням 165 кримінальних проваджень.

Під час досудового розслідування порушень конституційних прав громадян не встановлено. Зокрема, випадків незаконного проведення обшуків, порушень прав громадян під час їх допитів, затримання за підозрою у вчиненні злочинів, проведення тимчасового вилучення майна, арешту майна, застосування запобіжних заходів, не допущено.

Стан підтримання державного обвинувачення в судах.

Протягом 2016 року до Веселівського районного суду направлено 68 обвинувальних актів відносно 80 осіб. З ухваленням вироку у підготовчому судовому засіданні на підставі угод розглянуто 1 кримінальне провадження. За результатами судового розгляду ухвалено 56 вироків, з яких під час судового розгляду ухвалено 1 вирок на підставі угоди про примирення.

За результатами судового розгляду кримінальних проваджень судом винесено 4 ухвали про закриття кримінальних проваджень не за реабілітуючими підставами.

Із застосуванням ст. 349 КПК України (за спрощеною процедурою) розглянуто 37 кримінальних проваджень.

Протягом поточного року Веселівським районним судом розглянуто 1 кримінальне провадження відносно 2 неповнолітніх осіб, за результатами розгляду якого ухвалено 1 обвинувальний вирок. Із застосуванням ст. 75 КК України Веселівським районним судом постановлено 35 вироків.

Особисто начальником Веселівського відділу Мелітопольської місцевої прокуратури підтримано державне обвинувачення у 17 кримінальних провадженнях. Виправдувальних вироків протягом 2016 років не виносилось.

Стан додержання конституційних прав громадян при утриманні їх у кімнатах для затриманих та ізоляторі тимчасового тримання Веселівського відділення поліції Мелітопольського відділу поліції ГУНП в

області. Стан додержання законів при виконанні покарань, не пов'язаних з позбавленням волі.

Протягом поточного року за результатами перевірок проведення індивідуально-профілактичної робота із засудженими до покарань не пов'язаних із позбавленням волі, інспекторами поліції Веселівським відділом Мелітопольської місцевої прокуратури внесено 4 документи реагування начальнику Веселівського відділення поліції. Крім цього, внесено 1 документ реагування з приводу неналежного контролю за особою, яка перебувала в ізоляторі тимчасового тримання Веселівського відділення поліції унаслідок чого остання отримала тілесні ушкодження. Порушення усунуто, у подальшому вони не допускалися.

Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та інших примусових заходів.

За результатами перевірок упродовж 2016 року Веселівським відділом Мелітопольської місцевої прокуратури внесено 5 документів реагування щодо порушень вимог кримінально-виконавчого законодавства у Веселівському виправному центрі управління Державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області (№8). Документами реагування охоплено порушення матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених, законності нарахування засудженим заробітної плати та щодо неналежного контролю за засудженими, що спричинило 2 втечі засуджених. Вказані документи реагування задоволено, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 8 осіб, порушення усунуто, права в'язнів поновлено.

У порядку представництва інтересів громадян та держави

пред'явлено позов керівника Мелітопольської місцевої прокуратури в інтересах неповнолітнього Бондаренка Д.А. до Веселівської селищної ради Веселівського району про визнання права власності на % частину житлової квартири у порядку спадкування за законом після смерті матері - Єгоренко Лілії Олександрівни. На теперішній час вказаний позов перебуває на розгляді в суді.

Крім того, рішенням Веселівського районного суду від 06.07.2016 задоволено позов керівника Мелітопольської місцевої прокуратури в інтересах Веселівської селищної ради про стягнення з Кукліча В.К. на користь держави шкоду, завдану внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки державної власності площею 26,2822 га, в розмірі 26959,55 грн. Вказане рішення загашеним без змін ухвалою апеляційного суду Запорізької області від 29.09.2016.

Рішенням апеляційного суду Запорізької області від 27.01.2016, задоволено апеляційну скаргу прокуратури та скасовано рішення Веселівського районного суду, яким безпідставно задоволено позовні вимоги Залути В.В. до Менчикурівської сільської ради Веселівського району про визнання права власності на спадщину - фермерське господарство «Троянда», у тому числі земельної ділянки - площею 50 га, розташованої та території Менчикурівської сільської ради Веселівського району, що належала спадкодавцю Залуті В.А. на підставі державного акту на право довічного успадкованого володіння землею № 000897, зареєстрованого у книзі записів державних актів на право довічного успадкованого володіння землею за №23, у порядку спадкування за законом.

Також, рішенням апеляційного суду Запорізької області від 21.09.2016, задоволено апеляційну скаргу керівника Мелітопольської місцевої прокуратури, та скасовано рішення Веселівського районного суду, яким безпідставно задоволено позовні вимоги Білан Г.М. до Калинівської сільської ради Веселівського району, Веселівської районної державної адміністрації, Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області про визнання права постійного користування земельною ділянкою у порядку спадкування за законом.

Крім того, у минулому році рішеннями Веселівського районного суду Запорізької області задоволено позовні вимоги прокуратури в інтересах Запорізької обласної державної адміністрації до Чепелєвої Т.М., Химіча М.І. та Мінайлової Н.і: відповідно, про витребування з незаконного володіння земельних ділянок історико - культурного призначення загальною площею 0,6782 га загальною вартістю 4 млн. 702 тис.грн. У поточному році Веселівським відділом Мелітопольської місцевої прокуратури забезпечено повернення у державну власність вказаних земельних ділянок історико - культурного призначення загальною площею 0,6782 га, шляхом проведення державної перереєстрації прав власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення вказаних громадян.

Розгляд звернень.

Протягом поточного року розглянуто 90 звернень, з них направлено до інших відомств для вирішення - лише 23.

З числа звернень, що надійшли на розгляд - 13 - з питань досудового розслідування, 3 - з питань участі у кримінальному провадженні в суді, 1 - на незаконні заходи впливу адміністрації місць застосування заходів примусового характеру та інші звернення з інших питань.

У поточному році запити на інформацію до Веселівського відділу не надходили.

 

Юридичий відділ Веселівської районної ради 

« повернутися до списку новин