Веселівська районна рада
Веселівський район, Запорізька область

Волонтери та добровольці – учасники АТО можуть претендувати на компенсацію за належне їм житло

Переглядів: 321

Уряд України прийняв постанову „Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей”.

Новим актом внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів від 19.10.2017 №719 „Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов” з метою розширення кола осіб, яким може бути виплачено грошову компенсацію за належне їм житло. Зокрема, внесеними змінами таке право надано особам, які брали участь у добровольчих батальйонах, та особам, які здійснювали волонтерську діяльність у районі проведення антитерористичної операції.

Нагадаємо, з метою самостійного вибору та закупівлі житла Урядом розроблено механізм цільової грошової компенсації для придбання житла деяким категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членам їх сімей.

Законом України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” передбачено право першочергового забезпечення житлом інвалідів війни з числа учасників антитерористичної операції та членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції.

Зокрема, право на самостійне обрання та купівлю житла надано сім’ям загиблих осіб,  особам з інвалідністю І-ІІ групи та особам, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, та потребують поліпшення житлових умов.

Громадяни цієї категорії  самостійно обиратимуть найбільш прийнятне для них житло та купуватимуть його за рахунок коштів грошової компенсації, наданої Урядом.

Це дасть змогу більш ефективно використовувати бюджетні кошти та уникнути незадоволення житлом, придбаним органами державної влади, для цієї категорії населення.

 

За матеріалами Урядового порталу

 

Юридичий відділ Веселівської районної ради 

 

« повернутися до списку новин